Bylo to vůbec poprvé, kdy v Duslově vile vystavovalo tolik autorů najednou a v tak nízkém věkovém složení. Lidé si zde mohli prohlédnout kresby, malby i keramiku, a to i od dětí, které chodí teprve do první a druhé třídy.

S nápadem na uspořádání této výstavy přišla Jana Forejtová z Odboru školství, kultury a vnějších vztahů Městského úřadu v Berouně. „Tyto děti báječně malují a neznají přetvářku. Loňský rok byly dětské práce vystaveny v Holandském domě v Berouně a lidem se to tak líbilo, že jsme se s vyučujícími rozhodli uspořádat výstavu v městské galerii,“ sdělila Jana Forejtová.

Každá škola dodala zhruba dvacet výtvorů, z kterých komise vybrala ty nejlepší. „Jsou tady práce, které jsou opravdu kvalitní a možná, že tady máme díla budoucích umělců,“ dodala Forejtová.

Na práce svých žáků se přišli podívat nejen jejich spolužáci a učitelé, ale také ředitelé škol. Jedním z nich byl také Pavel Pavlásek ze Základní školy v Preislerově ulici v Berouně. „Naše škola tady má zhruba patnáct děl, mezi kterými převládají kresby z tohoto školního roku. Když je vidím pohromadě, mám z toho opravdu dobrý pocit,“ prozradil ředitel Pavel Pavlásek.

Vybraných čtrnáct autorů nejlepších děl bylo nakonec vernisáže oceněno diplomem a dárkem od města.