„O pořádání kvízu jsem uvažoval už dva roky, ale tehdy byl dostatek klientů. Po zdražení piva bojujeme o každého zákazníka a snažíme se vymýšlet různé akce, aby lidé do restaurace přišli,“ vysvětlil vedoucí restaurace Kulturák Radek Nedvěd, proč uspořádal hospodský kvíz. Kromě hospodského kvízu chce ještě přilákat lidi na koncert na hru na harmoniku, karaoke nebo diskotéku.

„Pořádáme také plesy. Myslivecký máme za sebou a hasičský před sebou. Nebo akce pro děti jako karneval,“ dodal Nedvěd, který hospodský kvíz připravoval s manželkou Michaelou čtrnáct dní.

Zdroj: Hájíčková Jana

„Nejprve jsme si napsali okruh témat, a pak každý večer vymysleli několik otázek. Nakonec jsem vyrobila prezentaci v power pointu,“ svěřila se Michaela. Její manžel oslovil profesionální firmu, která pořádá kvízy v restauracích po České republice, ale odmítli ho. „Pořádají je ve větších městech a Tmaň jim přišla příliš malá. Řekli, ať si první kvízy zkusíme sami a když o ně bude zájem, tak nám pak pomůžou,“ řekl vedoucí.

Společně s manželkou připravili čtyři bloky otázek s 15 minutovými přestávkami, přičemž první blok byl spíše úsměvný na zahřátí mozku. Za každou správně zodpovězenou otázku byl bod. Vybíralo se ze čtyř možností a jen jedna byla správná odpověď. Poslední otázka byla tipovací, kdy Radek Nedvěd přinesl čtyřicet hot dogů a soutěžící si museli tipnout, kolik jich snědl nejlepší jedlík v USA za deset minut. Na závěr je nabídl všem soutěžícím zdarma.

Starostka Berouna Soňa Chalupová zapálila v pátek v poledne svíčku a položila žlutý květ ke všem Kamenům zmizelých, připomínajícím oběti holocaustu..
Beroun vzpomíná na oběti holocaustu. Letos přibudou další Kameny zmizelých

Soutěžily týmy po třech až čtyřech soutěžících s vtipnými jmény jako například Bohemka, Černá perla, Drbny, Einsteini, Foresti, Pivní kopačky, Uragán Měňany, Tmaňská náplava a další. Zlato a spoustu piva si odnesl tým Sígři. „Chodíme pravidelně každou středu na hospodský kvíz do restaurace Pěkná brynda v Berouně. Ale tento byl zcela jiný. Byly zde otázky na přeskáčku. Tam jsou vždy po tématech,“ prozradili tři vysokoškoláci z Berouna, které doplnil jeden středoškolák z Tmaně. Rozdělili si výhru, kterou do soutěže věnoval Plzeňský prazdroj. A ze stejného týmu vyhráli i tipovací otázku, když přesně určili, že jedlík v USA snědl 76 hot dogů za deset minut. Radek Nedvěd měl ale pro každého účastníka cenu útěchy v podobě šátku a otvíráku lahví.

Jeho myšlenka zaplnit restauraci se mu povedla. „Původně to mělo být v malém salonku, ale přihlásilo se tolik týmů, že jsme akci přesunuli do většího. Měl jsem velkou radost,“ rozloučil se Nedvěd, který doufá, že i další hospodský kvíz bude neméně úspěšný.