Stalo se již příjemným zvykem, že jeho součástí nejsou jen samotné koncerty, ale i řada doprovodných akcí. Hudební festival každoročně přiláká stovky návštěvníků. Někteří z nich si pořídili i abonentky, aby měli jistotu, že se dostanou na všechny jeho koncerty. „Oceňuji zájem a účast abonentů. To jsou totiž ti, kteří Talichův Beroun udržují na úrovni a my se snažíme o to, aby ta úroveň byla rok od roku vyšší. Mým osobním cílem je svébytnost Talichova Beroun, aby vstoupil do podvědomí širšího regionu, nejlépe celé České republiky. U některých koncertů se to už daří, což mě velmi těší,“ uvedl před několika dny starosta města Beroun Ivan Kůs.

Lékaři ve Žlebech symbolicky pohřbili české ambulantní lékařství.
OBRAZEM: Pohřbem ambulancí protest nekončí. Lékaři chtějí zavřít ordinacePodle jeho slov je proto potřeba, aby kromě začínajících umělců vystupovali v rámci festivalu i věhlasní hudebníci. „Letošní ročník je zásluhou dramaturga Petra Kadlece na vysoké úrovni,“ míní Ivan Kůs. Renomé festivalu potvrzuje fakt, že nad ním převzal záštitu ministr kultury Daniel Herman. „Další potěšující zprávou je skutečnost, že Středočeský kraj poskytl na jeho pořádání dotaci ve výši 100 tisíc korun,“ upozornil starosta.

„Městské kulturní centrum, které je organizátorem festivalu a zajišťuje jeho financování, má tak o starost méně,“ dodal.

Kompletní program hudebního festivalu najdete na webových stránkách MKC Beroun.

Ilustrační foto
Hořovicko skolilo karlovarského lídra