Kromě sportu se týká i muziky, v sobotu večer vystoupí v kempu Na Hrázi několik místních rockových kapel. Jednou z nich bude Black Hill, s jejímž zpěvákem Šimonem Králem přinášíme následující rozhovor.

Jak je na tom Black Hill a cyklistika?
„Rádi hrajeme na jakékoliv akci a podpořit sportovní podnik je pro nás povinností. Ohledně používání bicyklu přímo v kapele, tak speciálně náš bubeník Lady je vášnivým cyklistou, který se na zkoušky kapely dopravuje výhradně tímto dopravním prostředkem.
Pokud mu to tedy klimatické podmínky dovolí. Ostatní z nás do toho také občas šlápnou, ale cyklisty spíše vychováváme z našich dětí, další bigbítové generace."

Jak dlouho budete hrát a kolik písní stihnete?
„Hrát budeme přibližně 15 písniček, máme na to zhruba hodinku. Nabídneme průřez historií kapely, zahrajeme tedy songy ze všech dosud vydaných alb."

Jak se vám líbí prostředí kempu Na Hrázi?
„Prostředí je úžasné. Líbí se mi umístění poblíž centra města v bezprostřední blízkosti veškeré občanské vybavenosti.
V kempu pamatuji Mírové slavnosti, Pivní slavnosti, několik Letorostů. Tohle místo má kouzlo, je super dostupné a řeka Berounka podtrhuje jeho atraktivitu.

Už jste někdy v tomto areálu vystupovali?
Hráli jsme zde asi před čtyřmi lety při příležitosti závodů dračích lodí. Bylo to domluvené celkem narychlo, s nic moc zvukovým aparátem, ale přesto byla výborná atmosféra.
Tentokrát jsme nic nenechali náhodě, vybavili se silným zvukem, obklopili se muzikanty ze spřátelených kapel a všichni společně budeme doufat, že se sejde co nejvíce fanoušků rockové muziky a dobré zábavy vůbec."

Jaké kapely s vámi v sobotu vystoupí?
„Moped a Bikkiny Shop. Moped je legendární kapela Vojty Hubingera, která před třemi lety obnovila svou činnost a Vojtovi fanoušci a především fanynky jsou v sedmém nebi. Bikkiny Shop na klubové scéně také nejsou žádným nováčkem. Produkují moderní metalovou muziku doplněnou samply."

AUTOR: KAREL SOUČEK