Beseda je určena dětem z mateřských škol a také pro žáky prvního stupně základních škol. Vzpomínková akce na známého spisovatele dětských knih, minifejetonistu a také vypravěče se uskuteční v berounském muzeu od úterý 26. února do pátku 1. března. A co na návštěvníky akce čeká? „Krátká beseda o Františku Nepilovi se zkušenými pracovnicemi knihovny, projekce večerníčku z pera Františka Nepila, poslech a čtení pohádek z jeho díla a malá výstava předmětů z jeho pozůstalosti,“ prozradil za Muzeum Českého krasu Beroun Vlastimil Kerl.

V rámci doprovodných aktivit si děti budou moci zahrát i na spisovatele a vyzkoušet si muzejní archaický a tím pádem i přitažlivý psací stroj. Součástí programu je také kreslení libovolné postavičky z Nepilových pohádek. Dětské výtvory pak budou prezentovány na FB profilu muzea a nejlepší z nich odměněny dárkem od Knihkupectví Františka Nepila v Berouně, které do soutěže věnovalo knižní ceny.

Program potrvá přibližně 60 - 90 minut, a to podle věku dětí. Zájemci se na tuto muzejní akci, která potrvá ve výše uvedené dny vždy od 9 do 10.30 hodin, musí předem objednat. Cena vstupenky je deset korun za dítě. Pedagogové ji mají zdarma.