Původem je z Prahy, její kořeny jsou ve Strašicích, kde už pět let žije natrvalo. Patří tak k brdským autorům, na které se Labe vždy v listopadu hodlá zaměřit.

Pozvání do Labe Lucii Laštovičkovou nepřekvapilo. „Bude zde účinkovat umělecký soubor Prašivina ze Strašic, se kterým spolupracují na různých pozvánkách a plakátech při jeho akcích,“ uvedla Lucie Laštovičková, která v Minigalerii Labe představuje nejen perokresby. „Povoláním jsem architekta, nicméně můj táta je malíř a grafik. Díky tomu jsem se vždy hodně věnovala kresbě a grafickému designu,“ pokračuje výtvarnice.

Kromě grafického designu do Labe přivezla část výstavy, kterou před třemi lety měla ve Strašicích a souvisela s místním kostelem 
sv. Vavřince. Kostel se neobjevuje pouze na kresbách, ale i na časosběrných fotografiích. Snímky vznikaly od 31. 10. 2011 do 30. 10. 2012, nechybí snímek ani z jednoho dne z tohoto období. Pestrou nabídku děl Lucie Laštovičkové doplňují jednotahovky. Termín vytvořila sama autorka, a co se za ním skrývá, zjistí návštěvníci výstavy přímo v Labi.

V hořovickém klubu jsme zastihli i další z autorek, a to Terezu Chudáčkovou z Ohrazenice. Kromě toho, že 
v Hořovicích vystavuje své komiksy, studuje zde na místním Gymnáziu Václava Hraběte. Blíže se s ní seznámíme v dalších vydáních Berounského deníku. Výstavu výtvarníků v klubu Labe mohou lidé navštívit vždy při akcích, které se zde v listopadu konají.

Tou nejbližší je středeční autorské čtení se zmíněnou Prašivinou a Ondřejem Vaculíkem. Pořad začíná v 19 hodin.