„Kromě herectví, se Miroslav Horníček celý život věnoval kolážím a dnešní vernisáž se věnovala zahájení výstavy jeho prací a životu,“ říká ředitel Městského kulturního centra Hořovice Přemysl Landa.

Zajímavým exponátem, který mohou návštěvníci vidět, je například autentický psací stroj, na kterém Miroslav Horníček zvěčňoval své myšlenky, z kterých vzešla řada knih. „K vidění je zde také křeslo, jež bývalo v jeho pracovně. Máme tu vystavené také jeho knížky a desky s jeho mluveným slovem či plakáty filmů a seriálů, které natočil,“ dodává Landa.

Expozice o životě a dílu Miroslava Horníčka se na Starém zámku rozprostírá celkem v sedmi místnostech a jedná o vůbec největší výstavu, která mu byla dosud věnována. „Kromě koláží jsme chtěli připomenout celé jeho dílo a život, tak jsme to pojali tímto způsobem. Součástí expozice je také televize, v které mohou návštěvníci zhlédnout například jeho vystoupení,“ doplnil ředitel.

Výstava bude v Hořovicích k vidění až do konce května. V pátek a přes víkend je galerie otevřená od 10 do 18 hodin a v týdnu mohou zájemci přijít po telefonické domluvě na hořovickém informačním centru. Výstava je také zajímavou příležitostí pro žáky základních a středních škol, jak si více přiblížit život a dílo původně plzeňského rodáka, který v roce 2003 umřel v Liberci.