Program je připraven na celý den a je rozdělen do několika tématických bloků. Pro veřejnost nejzajímavější část bylo určitě setkání s Danielou Drtinovou, která do Berouna přijela na besedu.

Kino se ale začalo zaplňovat od 9. hodiny, kdy se do sedaček usadily děti z místních mateřinek. Začala totiž projekce večerníčků. A protože ten teď slaví 50 let, mohli se nejmenší diváci těšit na ty nejoblíbenější, jako je třeba legendární Rumcajs, Bob a Bobek nebo Křemílek s Vochomůrkou. „Moc se těším. Mám moc ráda Cipíska. Prý ho taky uvidím, říkala maminka," svěřovala se čtyřletá Vaneska, která dorazila v doprovodu maminky.

To parta předškoláků měla s výběrem nejoblíbenějších pohádkových postaviček jasno. „Nejraději máme Želvy ninja," tvrdili svorně. Nenechali si vymluvit, že ty v českém večerníčku asi nepotkají.

Celý blok pro nejmenší děti uvedla ředitelka Městského kulturního centra Kateřina Masopustová. „Děti kromě večerníčků čeká také film Pojedeme k moři a odpoledne pak pohádka Tři bratři," konstatovala Kateřina Masopustová.

Dospělí se mohou těšit na vítězné filmy a pořady letošního Trilobita Beroun Trabantem Jižní Amerikou, DVTV a další.

Generálním partnerem Ozvěn Trilobita 2014 je společnost RWE Energo.