Před šestnáctou hodinou odpolední se klienti pečovatelského domu sešli před jesličkami, ve kterých spal Ježíšek. O chvíli později se přidaly děti z nedaleké obce Sedlec a zazpívaly a zahrály řadu koled. „Na vystoupení jsem se moc těšila, viděla jsem ho i v loňském roce a moc se mi líbilo," prohlásila jedna z divaček Jana Vlková a doplnila, že navštěvuje všechny akce, které se domě s pečovatelskou službou konají.

Nadšení byli všichni posluchači. „Moc se nám vystoupení dětí líbilo," sdělila po jeho skončení Věra Hatinová a doplnila, že se těší i na vánoční tvoření, které v jejich domově začíná zítra ráno v devět hodin. I tuto akci mohou navštívit zájemci z řad veřejnosti.

Že mohou na úterní akci Domu s pečovatelskou službou v Žebráku přijít i další obyvatelé města, potvrdila ředitelka paní Hašková. „Tvoření se zde koná po celý rok. Výroby seniorů byly dokonce vystavené na akci v Lysé nad Labem, naši klienti zde získali ocenění," doplnila ředitelka.

Sobotní představení s názvem Živý betlém se uskutečnilo v režii Lenky Tvrdé z obce Sedlec. „Máme moc šikovné děti, mnoho jich chodí do hudební školy. Připravit s nimi zpívání koled mne napadlo již před třemi lety, kdy jsme vystoupení secvičili pro obyvatele naší obce, ani mezi seniory ze Žebráku nejsme poprvé," prohlásila Lenka Tvrdá, která posílá všem čtenářů především přání pevného zdraví.