Starší děti prozkoumaly Podivuhodný svět Julese Verna, mladší se vydaly do Pohádkové země spisovatelky Vítězslavy Klimtové, která děti zavedla mezi skřítky a víly. „Z čeho si skřítkové staví domečky? Kolika let se dožívají víly? Jak se s nimi můžeme setkat?," pokládaly děti jednu otázku za druhou. Nechaly se tak na jeden večer pozvat do světa pohádek.

Malby a fantazie

Setkání s Vítězslavou Klimtovou ale nebylo to jediné, co děti v Městské knihově v Králově Dvoře potkalo.
Děti si mohou namalovat domeček, ve kterém by chtěly bydlet. „Mohou zapojit svou fantazii," prohlásila knihovnice Hana Šestáková. Jak dále uvedla, malované domečky se stanou součástí připravené mapy Králova Dvora a jeho okolí. Malby svých dětí si mohli v sobotu ráno prohlédnout i rodiče, kteří si pro své potomky přišli.

Zajímavý program

Před spaním byly děti rozdělené do několika skupin. Každá z nich si užila zajímavý program. Například starší chlapci a děvčata se seznámili s knihou Ondřeje Neffa Podivuhodný svět Julese Verna. „S dětmi budeme porovnávat, kam až technický vývoj došel. Zmíníme i to, že se některé sny techniků a vědců uskutečnily," prohlásila knihovnice Hana Šestáková.

Více než padesátka dětí

Do Městské knihovny v Králově Dvoře přišlo na Noc s Andersenem více než padesát dětí. S programem pomohly i učitelky s místních základních škol. K akci se přidaly i maminky, které všem napekly spoustu dobrot. Do Městské knihovny v Králově Dvoře, která nabízí dvacet tisíc titulů, z toho šest tisíc pro děti, míří chlapci i děvčata během celého roku. Noc s Andersenem podpořilo město Králův Dvůr.