Stálá interaktivní výstava o životě Magdaleny Dobromily Rettigové, která se nachází ve všeradické galerii Zámeckého dvora, bude 31. ledna otevřena pro návštěvníky zdarma! Právě tuto neděli totiž uplyne celkem 231 let od narození této slavné všeradické rodačky a kuchařky.

„Rettigová je naší nejslavnější rodačkou. Její Domácí kuchařka se stala věhlasnou a dodnes je možné podle ní vařit. Nejenže rozšířila znalectví české kuchyně a sbírku kuchařských receptů, ale přispěla i k rozšíření českého jazyka. Tím, že bude muzeum otevřené zdarma, chceme alespoň trochu přispět k dalšímu šíření jejího věhlasu," uvedl provozovatel muzea Bohumil Stibal.

Interaktivní výstavou a potažmo i životem světoznámé kuchařky provádí návštěvníky herečka Simona Stašová. Expozice nabízí osm originálních zastavení, při kterých se rozhodně nudit nebudete.

„Úkolem je například určit, co to znamená kapoun či kolník. Nebo rozpoznat různé druhy bylinek," uvedl Stibal. U příležitosti loňského kulatého výročí M. D. Rettigové navíc vzniklo nové cédéčko se staropražskými písněmi o vaření a jídle i stylová kuchařka známé herečky Markéty Hrubešové.