Letní akademie Discover je nezisková organizace s dobrovolnými organizátory, lektory, studenty a absolventy z renomovaných univerzit. Akademie se uskuteční ve Svatém Janu pod Skalou ve dvou termínech: od 4. srpna do 11. srpna a od 11. srpna do 18. srpna.

Přihlášku je možné si podat do 15. června. „Středoškolákům se nabízí stovky různých oborů, povolání, škol a jiných příležitostí, za kterými se po střední škole mohou vydat. Někoho tak může postihnout rozhodovací paralýza nebo strach. Pro takové studenty existuje místo, kde mohou prozkoumat nové obory, vyzkoušet si jejich studium nanečisto, poznat přitom nové inspirativní vrstevníky a mladé profíky z praxe, bavit se a nakonec třeba i poznat sebe sama a svou vysněnou budoucnost,“ prohlásila Martina Havettová z Letní akademie Discover, která propojuje středoškoláky s mladými lektory a profesionály. Ti jim předávají nejen své znalosti a dovednosti, ale i životní zkušenosti.

„Na Discoveru učí lektoři, kteří vystudovali zahraniční školy jako Oxford, UCL nebo Yale, a chtějí dále se studenty sdílet, že vzdělání může být i jiné a mnohem zajímavější než běžně ve škole. Studenti mají možnost v rámci letních turnusů poznat 69 oborů. Kurzy jsou vedeny interaktivně a zážitkovou formou skrze experimenty, diskuze, simulace nebo praktické aktivity,“ dodala Havettová. Podle ní se mohou studenti na akademii seznámit s další mladými aktivními lidmi, s nimiž se mohou navzájem inspirovat a motivovat. V rolích lektorů se představí doktorandka ve skupině Cosmic Dawn na Kavliho institutu pro astrofyziku a kosmický výzkum Dominika Ďurovčíková, vědec a vývojář Stanislav Fořt, zakladatelka a psycholožka v Institutu Moderní láska Markéta Šetinová nebo právník a politik Adam Zábranský.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: V Hořovicích měli maturanti trému, třídní se snažila nervozitu tišit bonboniérou

Z maturitních zkoušek na Gymnáziu Václava Hraběte v Hořovicích. | Video: Jana Hájíčková