„Tolik lidí tady nepamatujeme,“ svěřil se Jiří Petříš v masce vojáka. Zřejmě hezké počasí vylákalo desítky návštěvníků. Oteplilo se na 12 stupňů a po celou dobu krásně svítilo sluníčko. Lidé si tak užili stylový jarmark, kde se prodávalo velikonoční zboží, čepice, peněženky, ponožky, bižuterie, svíčky, med, koření, uzeniny, sladkosti a mnoho dalšího. Nechyběla ale ani zabijačka. Děti se mohly svézt na ručně poháněném kolotoči za 50 korun, anebo zdarma skotačit na dětském hřišti.

Zdroj: Hájíčková Jana

Samozřejmě ale největším lákadlem byly zdejší masky, které hýřily nápady. Cenu si odnesla tři prasátka, medvěd s krotitelkou, domino nebo velbloud. Na třetím místě se umístili hippies, stříbro bralo šest trpaslíků a králem masopustu se stala horská dráha.

Akce se konala pod záštitou místopředsedy Senátu Jiřího Oberfalzera a starostky Zadní Třebaně Markéty Simanové. Ti ocenili kávovarem učitelku základní školy v Litni Emu Malou, která pomáhala se všemi třiceti pěti ročníky masopustu. Od 19.30 hodin se pak konala masopustní veselice ve Společenském domě s kapelou Uvidíme a bohatou tombolou.