„Živelný Fotograf, o Oscara usilující Domácí péče, hořká komedie Ztraceni v Mnichově, ale také kontroverzní dokument Matrix AB nebo pohádka Sedmero krkavců – tyto a mnohé další snímky se staly v uplynulých týdnech předmětem živých diskusí porotců audiovizuálních cen Trilobit Beroun 2016. Ti se po několikerých společných setkáních finálně usnesli na letošních nominacích a dokonce již mají jasno i ve vítězích," uvedla za pořadatele Barbora Dušková, mluvčí Trilobit Beroun 2016.

Zdali se kandidáty na tyto, mezi filmaři vysoce respektované ceny, stanou nejčastěji skloňované snímky letošního roku, nebo zda na vítězství dosáhnou spíše méně známé tituly, prozradí až slavnostní udílení cen konané v sobotu 16. ledna, poprvé v nově zrekonstruovaném berounském Kulturním domě Plzeňka.

Vstupenky na slavnostní udílení jsou v prodeji výhradně v Městském informačním centru Beroun za symbolických 100 korun. Více informací je možné získat na čísle 311 654 321 . Vstupenka na slavnostní večer v Plzeňce dále opravňuje ke vstupu na odpolední projekci v kině zdarma. Cena vstupenek na odpolední blok filmů bez vstupenky na Plzeňku činí 50 Kč, na večerní blok pak 100 Kč.

Vstupné na dopolední projekci pro děti je zdarma. Vstupenky na projekce je možně zakoupit v Městském kině Beroun. 

Letošní 29. ročník cen Trilobit Beroun, jenž našel své zázemí v Berouně již po šestnácté, pro toto město neoddiskutovatelně znamená jednu z nejvýznamnějších každoročních událostí, ale je rovněž jedním z nejprestižnějších ocenění české filmové tvorby.

V letošním roce budou trofeje uděleny jak za účasti návštěvníků berounského kulturního stánku, tak vůbec poprvé před zraky diváků České televize díky přímému přenosu na programu ČT art. „Večerem provede populární moderátor a někdejší držitel „trilobita" Jan Kraus, o tanečně-hudební zpestření se pak postará skupina Jelení loje. Zajímavostí bude mimo jiné speciální scéna s projekční fólií vytvářející holografický efekt, která bude v televizním přenosu použita vůbec poprvé," uvedla Barbora Dušková.

Program večera slibuje také řadu zajímavých hostů, 
z jejichž rukou převezmou čerství laureáti svá ocenění. „Po vzoru minulých let je na 16. ledna připraven i doprovodný program v Městském kině Beroun – pro děti Dopoledne s Večerníčkem s kvízem o ceny a odpolední a večerní blok filmů, o kterých mluvila porota jako o nejžhavějších favoritech," zvou pořadatelé akce všechny malé diváky do berounského kina.

O vítězných snímcích rozhoduje hlavní porota složená 
z filmových znalců a letos potřetí také dětská porota sestávající z vybraných žáků berounských základních škol. 
V centru pozornosti porotců nejsou pouze konkrétní filmové počiny, ale také jejich tvůrci a v neposlední řadě pak prominentní filmové osobnosti, které by se mohly dočkat Mimořádné ceny či ocenění za celoživotní dílo (Ceny Vladislava Vančury).

„Letošní ročník je oproti minulým specifický díky rekordnímu množství přihlášených hraných filmů. O některou z cen tentokrát usiluje celkem 109 přihlášených titulů – hraných, dokumentárních, animovaných, zpravodajských či publicistických, jež klasifikovala hlavní porota, 
a 26 titulů, jež hodnotila dětská porota, přičemž některé
z titulů jsou i několikadílnými cykly či seriály," dodala Barbora Dušková.

Pokud chcete zažít jedinečnou atmosféru udílení cen, zajistěte si vstupenky.