VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

dnes 13:25

Peníze na nové kotle mají potvrzeny i předběhnutí žadatelé

Střední Čechy – Hodně emocí vyvolával v dubnu příjem žádostí o kotlíkové dotace rozdělované Středočeským krajem. Před krajským úřadem se tehdy vytvořila obří fronta. Někteří lidé v ní strávili i několik dnů, aby měli jistotu, že se na ně dostane – načež se ukázalo, že ačkoli čekající měli informace, že jinak než osobním předáním na podatelně krajského žádost uplatnit nelze, hodně z nich „předběhly“ žádosti hromadně doučené kurýrem. Vyvolalo to obrovský rozruch – a tahle situace prohloubila i rozpory v tehdy vládnoucí středočeské koalici; zvláště mezi jejími kluby ANO a STAN.

dnes 10:47

Půlmilionový požár zničil polovinu chaty v lese

Střední Čechy – Asistenci policejního psa vycvičeného k vyhledávání stop po hořlavinách si v pátek vyžádali vyšetřovatelé zjišťující příčiny požáru dřevěné chaty v obci Kunice na Praze-východ, jejíž část zničily plameny ve čtvrtek odpoledne. 

včera 20:15

Jízdu vlakem ve špičce zkomplikovala nehoda v centru Prahy

Střední Čechy – Po dvě hodiny museli během dopravní špičky čtvrtečního odpoledne přistupovat s větší ostražitostí než obvykle k cestování ti pasažéři, kteří jezdí vlakem na tratích mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou a ve směru na Lysou nad Labem.

včera 20:11

Stoletá alej roku ukazuje cestu k domovu Slavníkovců

Střední Čechy – Nejvíce příznivců ze všech středočeských alejí získalo pro letošní rok lipové stromořadí u Labe na východním okraji Poděbrad mezi lokalitami Skupice a Huslík. V kraji dostala nejvíce hlasů v rámci ankety Alej roku 2017. Během hlasování veřejnosti, které již tradičně pořádá sdružení Arnika, ji za svou nejoblíbenější označilo 166 příznivců.

včera 17:19

Ze školy mohou děti přinést nečekanou nadílku: kolonii hmyzu ve vlasech

Střední Čechy – Škola může být pěkná všivárna. A to, prosím, není hodnocení některého žáka, který by si dovedl představit onačejší způsob trávení času! Jde o obsah varování středočeských hygieniků. Krajská hygienická stanice upozorňuje na výskyt vší, a to právě na školách.

včera 14:18

Strom skácený do vedení připravil chataře o proud

Střední Čechy – Jako přečin poškození a ohrožení obecně prospěšného zařízení z nedbalosti prošetřují policisté událost, kvůli níž zůstala v sobotu bez elektřiny chatová oblast u obce Líšnice na Praze-západ.

včera 13:17

Dávejte víc peněz, vyzve kraj stát. Jak to ale udělat?

Střední Čechy – Jiní utrácejí nejmíň miliardu korun z peněz, které by měly patřit středním Čechám – a to je ještě odhad, který se drží hodně při zemi. Tak hodnotí náměstek středočeské hejtmanky pro oblast financí a evropských fondů Gabriel Kovács (ANO) situaci v rozdělování peněz ze státem vybraných daní v rámci takzvaného RUD: rozpočtového určení daní. Z daňových příjmů stát posílá peníze pro pokrytí potřeb krajů i obcí a měst. 

včera 08:38

Hvězda internetu říká: Žiju si svůj sen

Střední Čechy /ROZHOVOR/ – Filip Portales alias Porty je osmnáctiletý youtuber a rodák z Mladé Boleslavi a podle svých slov rád navštěvuje i kraj na Mělnicku. „Líbil se mi pohled od zámku na soutok dvou řek,“ přiznal Porty.

13.12.2017

Do boje s drogami se experti vrhají společně. Spojenými silami

Střední Čechy – Novou zbraní v boji s nástrahami návykových látek se má stát krajská protidrogová komise, zřízená jako poradní orgán středočeského radního pro oblast bezpečnosti a ICT Roberta Bezděka (ANO). O jejím ustavení ve středu informovala Helena Frintová z krajského úřadu. S tím, že komise by měla přispět ke koordinaci aktivit směřujících k ochraně jednotlivců před škodami způsobenými užíváním návykových látek, hazardním hraním a před dopady v podobě trestné činnosti.

13.12.2017

Z kotlíkových dotací stále zbývají desítky milionů

Střední Čechy – Dotační peníze na výměnu starých uhelných kotlů s ručním přikládáním za moderní zdroje tepla s ekologičtějším provozem jsou stále k mání, třebaže žádosti v rámci takzvané druhé výzvy kotlíkových dotací začal Středočeský kraj registrovat již na sklonku října. Deníku to ve středu řekla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

13.12.2017

Stav třetiny středočeských mostů volá po opravě

Střední Čechy – Přemostění Červeného a Bakovského potoka ve Velvarech na Kladensku, most přes odvodňovací strouhu u obce Klíčany na Praze-východ, dvoumetrový můstek přes meliorační sběrač u Husí Lhoty nedaleko Mladé Boleslavi či necelých pět metrů dlouhý most přes Křenovku v okrajové části Kutné Hory zvané Perštejnec. To jsou mosty Středočeského kraje, které patří k nejhorším.

13.12.2017

Složením krajské rady zamíchá odchod do vlády i vážná nemoc

Střední Čechy – Nepůjde o prostou náhradu kus za kus, ale chystá se hotová rošáda. Tak se zatím jeví změny v radě Středočeského kraje, které nastanou po odchodu radní pro oblast zdravotnictví Jaroslavy Němcové (ANO). Ta se ve středu ujala postu ministryně práce a sociálních věcí ve vládě sestavené stranickým šéfem Andrejem Babišem. 

13.12.2017

Výběrová řízení provázejí jen minimum nákupů krajských nemocnic

Střední Čechy – Nákupy krajských nemocnic zasluhují pozornost. Hodně pozornosti. Špitály pořizují léky a další materiál za spoustu peněz – vlastně jde o stovky milionů korun – a nezdá se, že by se tak dělo právě průhledně. 

12.12.2017

Na oslavy české státnosti láká kraj i turisty z Německa a Polska

Střední Čechy – Čím jsou si podobné Čechtice, Ratměřice a Třebešice? Třeba tím, že tam stojí zámky. A co mají tyhle zámky společného? Nevíte? Dobrá; přidejme ještě Mělník, Jemniště, Loučeň, Dobříš nebo třeba Štiřín. Nějaká nová odpověď? Ano, jistě; atraktivní památky to jsou všechny – dnes ale má být řeč ještě o něčem navíc. 

12.12.2017

Organizace působící v turistickém ruchu si plácly: budou spolupracovat

Střední Čechy – Každý působíme na svém písečku, ale všechen ten písek je na jedné lodi. A naším společným zájmem je, aby na ni nastoupilo co nejvíc pasažérů a setrvali co nejdéle. Tak by se dala obrazně vyjádřit dohoda, k níž dospěly týmy z různých částí kraje zajišťující propagaci svých regionů v rámci snahy o posílení turistického ruchu. Destinační managementy, jak se v oboru říká. Společně se Středočeskou centrálou cestovního ruchu podepsali jejich představitelé memorandum o spolupráci turistických oblastí a regionů na území Středočeského kraje.

12.12.2017

Středočechů opět přibylo. Za devět měsíců o 9858

Střední Čechy – Středočechů je celkem 1 348 840. Nejaktuálnější údaje o počtu obyvatel nejlidnatějšího kraje vztahující se k 30. září zveřejnil v úterý Český statistický úřad. S tím, že za první tři čtvrtletí letošního roku se počet obyvatel kraje zvýšil o 9858 osob. Jde o meziroční nárůst o 3,9 procenta, když loni to ve stejném období byl přírůstek o 9484 lidí – a o rok dříve o 8056 (ale třeba v roce 2014 o 10 145 – a v roce 2008 dokonce o rekordních 21 042).

12.12.2017

Internetový atlas kraje vylepšil mapu investičních příležitostí. Osloví i cizinc

Střední Čechy – Před léty Středočeský kraj vydával tematické atlasy, nyní je pohled do kraje prostřednictvím map specializovaných na rozmanité oblasti zájmu možný na internetu.

12.12.2017

Středočeši dostávají nižší penze než Pražané. A pobírají je kratší dobu

Střední Čechy – Být penzistou-mužem v Kladně, v nejbližším okolí metropole nebo i v Mladé Boleslavi může být celkem příjemné. Alespoň z finančního pohledu. Stejně jako být důchodkyně opět poblíž Prahy nebo v Mladé Boleslavi. Naznačují to alespoň nejnovější údaje České správy sociálního zabezpečení o výši průměrných důchodů. 

12.12.2017

Zdařilé weby radnic ocení Zlatý erb už po dvacáté

Střední Čechy – Do party se Zavináčem se dává středočeské hejtmanství. Chtějí společně omrknout, jak si města a obce vedou v elektronickém světě. Ve spolupráci se spolkem Český zavináč vyhlašuje kraj středočeské kolo 20. ročníku soutěže Zlatý erb, která je již tradičním hodnocením webů měst a obcí.

12.12.2017

Příspěvku od kraje na dražší autobusy se starostové nedočkají

Střední Čechy – Poslat nemůžeme ani korunu – jsme ale připraveni nabídnout zkušenosti: přispět radou i pomocí. To v pondělí jménem kraje vzkázala hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) starostům, kteří se chystají s pražským organizátorem veřejné dopravy Ropid podepisovat nové smlouvy na zajištění dopravní obslužnosti tam, kam by bez příspěvků z obecních rozpočtů autobusy nedojely – a zůstávají zaskočeni při pohledu na ceny. Částky pro příští rok se liší od těch minulých. Vzrostly. Zamávalo s nimi loňské zvýšení platů řidičů, kteří v rámci celé republiky pohrozili stávkou právě kvůli svým mzdovým požadavkům – a někde se skutečně stávkovalo.

11.12.2017

Středočeské nemocnice poznají v úterý nové vedení

Střední Čechy – Nové vedení mají všechny nemocnice Středočeského kraje, které jako akciové společnosti fungují v Kladně, Příbrami, Benešově, Kolíně a Mladé Boleslavi. Před týdnem středočeští zastupitelé odsouhlasili změny stanov, podle nichž se počet členů jejich představenstev rozšíří ze tří na pět – s tím, že jedno místo bude vyhrazeno pro představitele asociace středočeských nemocnic a pro post předsedy představenstva se počítá s ředitelem nemocnice – a v pondělí krajští odkývli personální změny.

11.12.2017

Astronomové z Ondřejova hledají vesmírné kamení. Schovalo se jim v Budějovicích

Střední Čechy – Hledá se sametově černě až černohnědě zbarvený „kámen“, tedy vlastně dva. Jeden by měl vážit zhruba kilogram, druhý je zhruba čtvrtinové velikosti. S touto výzvou se obracejí na veřejnost astronomové z Ondřejova na Praze-východ, kde funguje centrum pozorovacích stanic Evropské bolidové sítě. Při pátrání po meteoritech chtějí oslovit Jihočechy, konkrétně obyvatele Českých Budějovic. Právě v okrajové části města by měly ležet části padající hvězdy zaznamenané v neděli 3. prosince. 

11.12.2017

V křesle ministryně chce Němcová uplatnit zkušenosti z kraje

Střední Čechy – Významnou část profesní kariéry strávila nynější radní Středočeského kraje Jaroslava Němcová (ANO) ve sféře zdravotnictví, ovšem na manažerských pozicích zaměřených ekonomicky – a nyní by se jedním z jejích stěžejních úkolů mělo stát zahájení léčby chronického stavu důchodové reformy. Ve vládě sestavované stranickým šéfem Andrejem Babišem se má stát ministryní práce a sociálních věcí. 

10.12.2017

Desetinu naléhavě potřebných míst pro seniory by kraj mohl získat koupí

Střední Čechy – V kraji by měl přibýt další domov pro seniory – a dokonce už je téměř hotový.

8.12.2017

Stamiliony vylepší v kraji fungování dopravy i stav silnic

Střední Čechy – Především na zlepšení dopravní obslužnosti, na provoz středních škol a školských zařízení hodlá připlatit Středočeský kraj, který v příštím roce bude hospodařit s více než 23 miliardami korun. Příjmy i výdaje mají dosáhnout částky 23 358 201,80 tisíce korun. Vyplývá to z konečné podoby rozpočtu schválené členy krajského zastupitelstva.

8.12.2017

Středočeští zastupitelé se vytratili. Po víkendu budou zpět

Střední Čechy – Bez volených orgánů se ocitl až do pondělí Středočeský kraj. Neexistuje rada, a dokonce není ani stopy po celém zastupitelstvu. Jistěže to není pravda – nicméně právě takovýhle dojem by mohl vyvolávat pohled na oficiální webové stránky kraje. Jak letmý, tak i detailní. Vážně: nikde nic. 

8.12.2017

Neděle nabídne malou dopravní revoluci. Slibuje lepší spojení, přestupy i ceny

Střední Čechy – Velké změny přinese neděle pro Středočechy cestující veřejnou dopravou.

8.12.2017

Nezaměstnanosti vévodí Kladensko, naopak zaměstnanosti okolí Prahy

Střední Čechy – Jestliže údaje o říjnové nezaměstnanosti ve středních Čechách provázel komentář, že se ocitla na minimu a další úbytek už nelze očekávat, nebyla to celá pravda. Údaje za listopad ukázaly další pokles – i když, pravda, skutečně jen minimální. Rozdíl proti listopadu činí 0,08 procenta. 

8.12.2017

Chřipka zatím nehrozí, i když respiračních infekcí přibylo

Střední Čechy – Největší nemocnost zůstává v rámci kraje na Příbramsku a zvýšená je také v regionech Prahy-východ a Prahy-západ, nejnižší zůstává na Kladensku, a to navzdory nárůstu o 21,1 procenta (což představuje nejvýraznější navýšení v rámci celého kraje). Takové jsou páteční informace středočeských hygieniků o epidemiologické situaci ve výskytu akutních respiračních infekcí a chřipky ve 49. kalendářním týdnu. Celkovou situaci lze shrnout do pár slov: je klidná a odpovídá sezoně.

8.12.2017

Návštěvníkům zdravotnické školy potvrdili hygienici jejich zdraví

Příbram – Předvánočnímu shonu se všichni neoddávají. Zcela jiná atmosféra byla v příbramské Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné školy zdravotnické, kde se ve středu konal tradiční den otevřených dveří.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT