Květinové sloupy totiž stále nejsou zcela rozrostlé a zpod pomalu rozkvétajících květin prosvítá zelený plastový základ.

Podle jednatele Technických služeb Kutná Hora Jana Jägera se ale brzy stanou z „vánočních stromků" skutečně skvosty. „Jde o květinové věže. Za pár týdnů, až se květiny rozrostou, nebude zelený základ vidět a sloupy budou zcela pokryté květy," řekl jednatel.

Květinové sloupy zdobí Palackého náměstí, kde zaujaly nejvíce obyvatel. Další stojí v lokalitě Modeny a jedna u kutnohorské obřadní síně. Podle jednatele se staly trvalou součástí výzdoby města a doplnily tak například stromky vysazené na náměstí, nebo květináče s okrasnými rostlinami na veřejném osvětlení.

Po vzoru Prahy, Chebu či Paříže

Až sloupy zcela vykvetou, budou si obyvatelé i návštěvníci Kutné Hory moci užít pohled na naaranžované balkonové rostliny. V těchto dnech na nich totiž rozkvétají pelargonie, petúnie a další pestrobarevné květiny.

„Takové sloupy jsou zcela klasickou výzdobou měst. Obdobné jsou k vidění třeba v Praze nebo v Chebu, ale i v evropských metropolích, jako je Paříž," dodal jednatel technických služeb.

Čtěte také: Na Kutnohorsku kvetou na stromech tulipány