K neštěstí došlo 13. července v Českém Šternberku. U dolního jezu se převrátil raft s vodáky. Při tragédii zemřel vedoucí vodáckého výletu a nezletilá dívka.

„Ve věci probíhalo několik měsíců prověřování a policisté čekali i na výsledek znaleckého posudku. Na základě získaných informací a prověření celé události došli kriminalisté k závěru, že viníkem celé události byl vedoucí vodáckého výletu, tedy osoba, která při tragické události zemřela, tudíž jej nelze stíhat,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Policisté tak případ odložili.


Policisté během vyšetřování zjistili, že raft, na kterém se nacházelo 5 nezletilých osob a jeden dospělý, se pravděpodobně netrefil do propustě u jezu a následně se převrátil. „Muž z vedlejšího raftu následně pro tyto nezletilé skočil do vody ve snaze je všechny zachránit. Sám se ale tento osmadvacetiletý muž ztratil pod vodní hladinou a bohužel byl asi po hodině nalezen policisty bez známek života,“ uvedla policejní mluvčí.

Čtyři vodáci s lehčími zraněními byli převezeni zdravotnickou záchrannou služnou do benešovské nemocnice, jedna dívka byla letecky transportována do jihlavské nemocnice a další dívka byla letecky transportována ve vážném stavu do pražské nemocnice, kde bohužel následně zraněním podlehla.