Dukát se vydražil v první části sobotní aukce, která nesla podtitul 100 rarit. Celkově se na ní prodaly mince za 65,23 milionu korun.

Vzácná pražská ražba podle katalogu nese na líci obraz stojícího krále ve zbroji mezi českým a falckým znakem, na rubu je dělený pětidílný znak v kruhovém poli. Produkce pražské mincovny za vlády Fridricha Falckého byla podle odborníků nominálově nejpestřejší z českých mincoven. Ražba ve jménu krále započala v Praze až v roce 1620, na rozdíl od Kutné Hory.

Za 6,66 milionu včetně přirážky se prodal desetidukát Ferdinand II. z počátku 17. století vyvolávaný za milion korun. Za 2,76 milionu našla kupce medaile vycházející k miléniu sv. Václava, které připadalo na rok 1929, vyvolávala se dnes za 1,5 milionu korun.

Archeologická lokalita Závist u Dolních Břežan v 80. letech minulého století, kdy byla předmětem archeologického zkoumání.
Princeznin hrob i historie Letné: Blíží se Archeologické léto

Za 2,04 milionu korun se prodal dukát z pražské mincovny vyrobený za panování Ferdinanda I. Produkce je s přestávkami doložena přibližně mezi lety 1530 a 1547. Protože v letech 1547 až 1557 byla činnost pražské mincovny přerušena, znovu byly raženy až po obnovení činnosti a to jen v omezeném množství v letech 1561 a 1562. Nedatované pražské dukáty Ferdinanda I. ražené v prvních letech jeho vlády jsou velice vzácné a do této kategorie patří i tento vydražený exemplář.

Aukce v sobotu pokračuje ještě dvěma částmi, v nichž se odpoledne draží medaile a řády a odpoledne bankovky.

Nejdražšími mincemi vydraženými na českých aukcích jsou od loňska svatováclavský pětidukát z roku 1937, prodaný v přepočtu za 27 milionů korun (bez aukční přirážky asi 23 milionů korun) a desetidukát Ferdinanda III. vyražený v Kremnici v roce 1642 s vyvolávací cenou prodaný za 30 milionů korun včetně aukční přirážky.