„Podstata celé úspěšně nafouknuté kauzy je zcela jiná. V jediném lze souhlasit se stěžovateli, ať už je jím kdokoli, obětí této vyhrocené záležitosti jsou opravdu žáci devátých tříd, ale nikoli proto, že by se stali obětí nevhodného chování pana zástupce, či silnými slovy řečeno - šikany ze strany vedení," uvedl ředitel školy Miroslav Král.

„Je více než zřejmé, že se stali oběťmi manipulace ze strany jiné dospělé osoby, zřejmě pedagogického pracovníka či pracovníků, kteří si sami nedokázali vyřešit své problémy a využili k tomuto žáky naší školy," doplnil Král.

„Holou skutečností je role bývalé starostky v celé věci. Někteří si možná vzpomenou na okolnosti vynuceného odchodu ředitele naší školy pana Klenovce, poté se možná vybaví i situace okolo odvolání ředitelky školy paní Čambulové. Sami si pak uvědomíte, kdo u toho byl, kdo o tom rozhodoval, a kdo měl tyto kauzy na svědomí," sdělil starosta Čerčan Martin Richter.

Trefa do bolavého místa

„Vše, co bylo napsáno ve stížnosti, mohu opravdu potvrdit v plném rozsahu. Měla jsem pana učitele i jako třídního a ve své podstatě nás jako třídu pohromadě držel pouze strachem. Strachem z jeho reakcí, posměchů a také mnohdy jeho takzvaných stanných práv, kdy spolužáci museli celou přestávku sedět v lavici a nikam nesměli," napsal Deníku bývalá žákyně školy, která si nepřála zveřejnit jméno.

„Posměchy z našich rodinných situací byly na denním pořádku. Pan učitel se vždy uměl trefit do bolavého místa. A to prostě není v pořádku," upřesnila bývalá žačka.

„Co se týká odcházejících učitelů, již loni pár učitelů odešlo. Musím říct, že z vlastní zkušenosti to byli právě ti učitelé, kteří jako jedni z mála patřili mezi opravdu kvalitní. A ti učitelé, co odcházejí letos? Škoda, že musejí odejít. Ale já jsem jim nedivím, také bych tam nepracovala. Doufám, že se co nejdříve vše vyřeší," dodala čtenářka Benešovského deníku. 

Čtěte také: Kauza stížnosti školaček: zřizovatel hledá domnělého iniciátora, než řešení