„Muž tvrdil, že mu od jeho dcery nese maso ze zabíjačky. Poté mu tašku hnědé či černé barvy, ve které měl maso, pomohl donést do jeho bydliště. Zde ho požádal o rozměnění dvoutisícové bankovky a přitom pozoroval, kde má muž uložené peníze," popsala známý trik podvodníků policejní mluvčí Monika Schindlová s tím, že pak podvodník poprosil o hrnec, kam by mohl zabíjačku přendat.

Pak využil chvilkovou nepozornost ke krádeži peněz v řádu několika desítek tisíc korun, vymluvil se na špatné parkování a zmizel. „Případ šetří policisté jako trestný čin krádeže a pachateli za to hrozí jeden rok až pět let odnětí svobody. Podle popisu byl muž asi 175 centimetrů vysoký, štíhlé postavy a měl kaštanové vlasy. Oblečen byl do tmavého kabátu a na hlavě měl čepici s kšiltem.

Podvodník držel v ruce kytici červených růží, což by mohl být markantní prvek pro svědky, kteří si ho všimli," popsala mluvčí a dodala, že svědectví by policii pomohlo při pátrání po pachateli. Případní svědci mohou volat na linku 158 nebo na telefon 974 879 760.

Čtyři ženy prodávaly drogyČtyři ženy ve věku od 48 do 67 let obvinili minulý týden příbramští kriminalisté z nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Dvěma z nich hrozí dva roky až deset let vězení, protože prodávaly několik let na Příbramsku ve značném rozsahu léky, které nejsou volně prodejné a jsou na seznamu návykových látek.

Každá z žen sehnala nejméně kolem 5000 tablet, a následně je prodaly. Celkem na nich vydělaly přes 300 tisíc korun. Další dvě obviněné ženy rozprodaly „pouze" několik stovek prášků. Jim hrozí jeden rok až pět let vězení.

Čtěte také: Chtěl koupit dárek k Vánocům, místo toho se stal obětí podvodníka