Věří současně, že s hledáním všech odpovědí by mohly pomoci postřehy všímavých svědků. Jakékoli poznatky k případům zjevně záměrného poškození aut policisté přivítají na telefonním čísle 974 882 740. Připomněla to Jana Dětská z územního oboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Západ.

Dvacetitisícovou škodu způsobil zatím neznámý pachatel majitelce, která svůj Renault Thalia zaparkovala ve Všenorech. Autu, které stálo nedaleko vlakové zastávky v ulici K Vodárně, někdy v době mezi 25. květnem a 8. červnem kdosi poškrábal přední i zadní dveře na pravé straně a poškodil kufr.

Mnohem kratší časový úsek se pak pojí s řevnickým případem, který je datován 14. červnem. V tomto případě si nenechavec v době mezi půl osmou večer a 21. hodinou vybral Audi A6 stojící na parkovišti u prodejny v Mníšecké ulici. „Zatím neznámý pachatel vozidlo poškodil tak, že vytvořil rýhu v laku přes pravé přední a zadní dveře a pravý přední a zadní blatník,“ upřesnila Dětská. Také v tomto případě je způsobená škoda vyčíslena na 20 tisíc korun.

Úmyslné poškozování parkujících aut rytím do laku policisté přednedávnem zaznamenali také například na Berounsku.