Hned o jarních prázdninách, které na Berounsku a Hořovicku začínají 12. března, by chtěli dětem i dospělým nabídnout novinku. 
„V dřívějších letech byl bazén o jarních prázdninách vždy uzavřený, a to z technických důvodů. Měnila se totiž voda. Díky novější technologii se však voda měnit nemusí, a proto uvažujeme o tom, že bychom nechali kryté bazény o nadcházejících prázdninách otevřené,“ uvedl za město Hořovice Jiří Auterský.

Kryté bazény by se tak mohly stát zpestřením například pro ty, kteří se o prázdninách nechystají na hory nebo do teplejších zemí. Konečné slovo Hořovičtí ještě nevyslovili kvůli tomu, že bazény určitou údržbu vyžadují. Veřejnost však chtějí informovat do konce tohoto týdne.


Do konce loňského roku provozoval kryté bazény i venkovní akvapark Miroslav Kočárek. Ten zde nyní působí jako technický dozor. Současně probíhá předávání celého provozu a veškerého majetku. „Spolupráce potrvá do konce letošního března,“ upřesnil Miroslav Kočárek, který nyní pro město zpracovává nové provozní řády a návody. 

Návštěvníci by však neměli změnu pocítit na vstupném, ani otevíracích hodinách. Dospělí zde zaplatí za 80 minut 60 korun, dítě za stejnou dobu 40.

Nejvýraznější novinkou oproti minulým sezónám bude změna vstupu do aquaparku. „Lidé se do něj dostanou přes bazénovou halu,“ upřesnil Jiří Auterský a dodal, že se pokusí, aby venkovní i vnitřní areál byl přístupný souběžně. V případě nepříznivého počasí budou mít lidé možnost koupání pod střechou.