Žena se vydala na houby do roztockých lesů se svou neteří. Houby sbíraly každá v jiných místech lesa, v kontaktu spolu byly pouze pomocí mobilních telefonů.
Právě poslední hovor jednu z žen vyděsil. Seniorka v něm své neteři stačila říct, že se jí udělalo nevolno. Poté už svůj mobil nezvedala. 

Druhá žena proto okamžitě kontaktovala policisty z Obvodního oddělení Roztoky a pohřešovanou seniorku jim popsala. Policisté ale byli zpočátku neúspěšní, po prohledávání lesa se jim houbařku nepodařilo nalézt. Na pomoc jim proto musel přispěchat policejní vrtulník.

Po několika minutách od jeho nasazení letečtí policisté zahlédli bezvládně ležící tělo v blízkosti jedné z chatek v osadě zvané Áčko u Karlova. Vrtulník poblíž tohoto místa ihned přistál a jeho posádka se společnými silami snažila ženu resuscitovat. Poskytnutá první pomoc byla úspěšná. Houbařku se policistům podařilo uvést do stabilizované polohy.

„Na místo byla následně přivolána rychlá záchranná služba, která seniorku převezla do hořovické nemocnice,“ uvedla podrobnosti k případu policejní mluvčí Michaela Nováková.

Svým včasným a pohotovým jednáním tak jak roztočtí, tak letečtí policisté zachránili této houbařce život.