Ostatně i v minulosti, když se vládní garnitura změnila, do nemocnic přicházeli noví ředitelé, více či méně spjati s vládnoucí stranou. Zdravotnictví ve středních Čechách nyní získala do své kompetence ODS, a bylo tedy jen otázkou času, kdy dojde ke změnám v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi, v jejímž čele stál kdysi současný primátor Raduan Nwelati.

Toho pak poté, co se stal primátorem, nahradil Ladislav Řípa, jehož právních služeb nyní město využívá. Řípu ovšem nově zvolený David Rath velmi rychle vyměnil. Nyní to ale vypadá, že by se vše mohlo vrátit do modelu z roku 2008. Radou kraje totiž už prošel návrh na jmenování nového představenstva a dozorčí rady Klaudiánovy nemocnice.

V představenstvu nemocnice seděl dosavadní ředitel Luděk Kramář. S ním již ale podle všeho kraj nepočítá, jmenováni naopak budou Jiří Bouška (náměstek boleslavského primátora), Raduan Nwelati a právě Ladislav Řípa.

Finanční stav nemocnice

Paradoxně vše přichází ve chvíli, kdy byla Klaudiánova nemocnice oceněna. „Naše nemocnice se umístila na třetím místě v hodnocení finančního zdraví nemocnic mezi zařízeními, jejich zřizovatelem jsou kraje. Mezi středočeskými nemocnicemi je první," potvrdila mluvčí nemocnice Kamila Hamáčková. Přitom právě finanční stav nemocnice je údajně hlavním důvodem změn.

Změny nastanou i v dozorčí radě Klaudiánovy nemocnice, nově tu zasedne benátecký zastupitel Jiří Haspeklo (ANO 2011), dlouholetý starosta Benátek Jaroslav Král (ODS), majitel hokejového klubu BK Mladá Boleslav Jan Plachý a bývalý náměstek hejtmana a zastupitel Mladé Boleslavi Karel Horčička (ČSSD).

Návrh sice ještě míří do zastupitelstva, které se koná v pondělí 19. prosince, ale jeho schválení je pouhou formalitou. Vypadá to, že přestože za Luďka Kramáře prošla nemocnice vůbec největším stavebním boomem v historii, jeho dny v čele Klaudiánovy nemocnici jsou sečteny.

Rošáda v představenstvu benešovské nemocniceČlenové rady Středočeského kraje, který je jediným vlastníkem benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie, se rozhodli pro personální obměnu v jejím představenstvu i dozorčí radě. Zastupitelstvu navrhnou odvolat z představenstva Zdeňka Seidla a Blanku Hrnčířovou. Nahradit by je měli Luboš Balata, Pavel Pavlík a Jiří Švadlena. Dozorčí radu opustí Petr Hostek, Jaroslav Klusoň, Marie Krejčová a Jaroslav Zelenka. Vystřídají je Martin Engel, Zdeněk Hraba, Jaroslava Němcová a Lukáš Seidl.

Čtěte také: Ředitel kladenské nemocnice ve své funkci patrně skončí