Na soukromý pozemek, jehož vlastník s konáním akce souhlasí, do sobotního dopoledne dorazily odhadem zhruba dva tisíce účastníků; na místě jsou také stovky aut. Více než polovina účastníků technoparty však během soboty odjela. Dění sledují jak policejní hlídky, tak je ze vzduchu monitoruje posádka vrtulníku policejní letky. Podle slov mluvčí policie Lucie Nováková policisté během noci na sobotu zaznamenali pět stížností na rušení nočního klidu.

Po celý den akce probíhá klidně a policisté nemuseli řešit žádné vážnější incidenty. „Evidujeme a zpracováváme pět podnětů občanů, kteří podali stížnost na rušení nočního klidu,“ doplnila Nováková. Policisté budou monitorovat také odjezd účastníkům, u kterých budou kontrolovat přítomnost alkoholu a návykových látek v těle.

Především se však policie zaměřuje na usměrňování dopravy na příjezdových trasách. Bude také dohlížet na bezpečnost a veřejný pořádek; podle slov Novákové nejen se zapojením bílých čepic dopraváků, ale i policie pořádkové a cizinecké, jejichž příslušníci jsou rovněž připraveni řešit případné protiprávní jednání. Zpočátku se činnost hlídek soustřeďuje především na lustraci přijíždějících účastníků, když vážnější problémy nebyly hlášeny. Při odjezdu pak řidiči musí počítat s testováním, zda nejsou pod vlivem alkoholu nebo drog.

Poblíž se technařská akce, uspořádaná k nelibosti místních (stěžujících si zejména na obtěžování dunivým hlukem, trvajícím prakticky od čtvrtečního večera do pondělního dopoledne), konala už před rokem. Nepotvrdilo se však očekávání, že nynější akce se uskuteční na stejném místě jako loni. Signály, že se technoparty na Benešovsku chystá, totiž policie zaznamenala už s předstihem.