ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

Od středy do soboty se 16 lidí uzdravilo, u shodného počtu lidí však bylo onemocnění nově prokázáno. Nejvíce nových pacientů hlásí Nymbursko: jen z pátku na sobotu sedm; ve stejné době přibyli také dva pacienti na Mělnicku.

Nymbursko, kde hygienici aktuálně evidují 15 nakažených, však v kraji stále patří mezi středně zasažené okresy. Nemocnost tam dosahuje 15,02 pacienta v přepočtu na sto tisíc obyvatel. Výrazně aktivnější je koronavirus na Praze-západ, kde se s ním aktuálně léčí 49 lidí, což představuje 33,56 přepočteného onemocnění.

Následují Praha-východ se 44 nakaženými a přepočtem 24,32 a Mělnicko s 32 aktuálními případy, z nichž polovina připadá na ohnisko v ubytovně pro cizince; přepočet nemocnosti zde dosahuje 29,53. Nadále platí, že bez zaznamenaného případu aktuální nákazy zůstává Kutnohorsko. Jen jednotlivé případy nyní zaznamenávají hygienici na Benešovsku (1) Berounsku a Rakovnicku (po 2), Příbramsku (3) i Kladensku (4).

Od počátku pandemie hygienici v kraji napočítali 1052 nakažených lidí, z nichž se již 853 vyléčilo. Třiadvacet lidí s onemocněním Covid-19, které nový typ koronaviru způsobuje, zemřelo. Aktuálně platných karantén, jež hygienici nařídili, je nyní 285.