ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

Onemocnění Covid-19, které koronavirus způsobuje, bylo prokázáno u jednoho příslušníka Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje zařazeného právě na stanici v Neratovicích, potvrdil v úterý 21. dubna ředitel územních odborů Mělník a Mladá Boleslav Jan Hadrbolec. S tím, že jakmile tahle informace v pondělí dorazila, následovala taková opatření, aby virus nedostal šanci k dalšímu šíření.

„Všichni příslušníci stanice Neratovice byli odesláni na provedení testů – a části z nich byla nařízena karanténní opatření,“ konstatoval Hadrbolec. Upřesnil, že aktuálně platí, že se jeden příslušníků léčí – a pět jeho kolegů je v karanténě.

Stanice v Neratovicích byla v pondělí dočasně uzavřena s tím, že její výjezdy zajistí jiná stanice. Jen na Mělnicku fungují základny profesionálních hasičů ještě v Kralupech nad Vltavou i přímo v Mělníku; další jsou v okolních regionech. Neratovice naštěstí patří k menším stanicím. V úterý tam pak zavítali pracovníci odborné firmy, kteří se postarali o kompletní dezinfekci jak prostor stanice, tak její techniky.

Ve středu vpodvečer pak přišla příznivá zpráva z laboratoře: koronavirové testy všech ostatních příslušníků jsou negativní.