Dětský den v Mirakulu patří k populárním akcím pořádaných krajem pro děti z domovů, jež spravuje. „Vím, že to bez biologických rodičů mají těžší než ostatní,“ připomněla hejtmanka, proč kraj připravuje programy mající obyvatelům dětských domovů pomáhat zpříjemnit život. A je přesvědčena, že právě návštěva Mirakula je povyražením, na které mohou účastníci dlouho vzpomínat.

Provozovatel Antoš ve středu upozornil, že i když se v neděli přijedou vyřádit tři stovky dětí bez rodičů, které budou mít vstup zdarma, park nezůstane uzavřen ani pro běžné návštěvníky; pro ty platí standardní víkendové vstupné. „Vzhledem k tomu, že se park rozkládá na deseti hektarech, není třeba se obávat, že by se na vaše děti místa nedostalo,“ obrátil se k rodičům plánujícím víkendový program.

Připomněl, že vedle běžných atrakcí – novinkou je třeba drezína na ruční pohon – budou na 26. květen připraveny také výtvarné workshopy a v amfiteátru nabídnou cirkusové představení střihnuté kovbojskými hrami s lasem i bičem skupina Carini a své čarování kouzelník Navaro. „Zaručeně rozesměje malé i velké – a zároveň děti naučí pár kouzel,“ slibuje Antoš, že vystoupení kouzelníka, žongléra, mima, klauna, akrobata a světoběžníka Roberta Navara bude stát za to. A srandy kopec navrch je prý zaručen.