ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

Linka psychoterapeutické podpory v těžkých časech je určena pro osoby psychicky strádající v souvislosti s pandemií a karanténou. Poskytuje podporu všem zasaženým lidem, rodině i pomáhajícím profesionálům, dobrovolníkům a konzultantům linek bez supervize.

„Všichni jsme dotčeni událostmi posledních dnů. Může v nás růst napětí, zmatek, nejistota, obavy, strach i neklid. To jsou stavy, které Vám umíme pomoct zmírnit,“ řekl Jiří Drahota, předseda České asociace pro psychoterapii.

Na lince jsou připraveni kvalifikovaní odborníci 

Na lince během dne dobrovolně pomáhá přes 200 prověřených odborníků, podle toho, jak mají volno. Kdo zavolá, automaticky jej linka přepojí na jednoho z nich. Službu poskytují členové České asociace pro psychoterapii a další profesionálové, kteří splňují kvalifikační kritéria této asociace.

„Zajímá nás, jak se máte a co potřebujete. Jaký byl Váš dnešní den? Jak přemýšlíte o zítřku? S čím bychom Vám mohli pomoct? Členové České asociace pro psychoterapii jsou připraveni doprovázet vás pravidelně po celý čas izolace, případně i poté,“ dodal Drahota.