K řešení dopravních potíží by pomohla také urychlená realizace alternativních komunikací a ne jen stálé lpění na dostavbě dálnice D3 z Prahy na jih Čech. K tomu by mohli přispět také zvolení krajští zastupitelé hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Většina z nich totiž zná dopravní potíže zblízka z postu funkcionářů radnic.

„Na předvolebních debatách v městech na trase dálnice D3 vyjádřili zástupci STAN stanovisko, že prioritou je pro ně modernizace silnici I/3, dokončení Pražského okruhu na jihovýchodě města, integrace pražské a středočeské dopravy a dostavba dálnice D4," připomněl Ondřej Pašek, jeden z koordinátorů iniciativy Alternativa středočeské D3.

Navrhovaná trasa dálnice D3

Alternativa bude i nadále sledovat, jak STAN plní své předvolební sliby. STAN totiž chce teprve po realizaci výše uvedených akcí zhodnotit, zda je dálnice D3 v navrhované trase přes Posázaví, Neveklovsko a Českou Sibiř skutečně nutná. 

Starosta Ratměřic Viktor Liška, jeden z kandidátů volební listiny STAN nevyloučil, že by se v případě problematických míst na trase plánované dálnice D3 znovu otevřelo její umístění v krajských Zásadách územního rozvoje.

Čtěte také: Krajské zastupitele z Mělnicka trápí spalovna i silnice