Likvidace konstrukce včetně pilířů se neobejde bez krátkodobého uzavření dálnice pod mostem, upozornil před týdnem ředitel Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje Zdeněk Dvořák. „K plné uzavírce D4 bude nutné přikročit v nočních hodinách z 19. na 20. října,“ konstatoval. Dálnice tedy v noci ze soboty na neděli zůstane zcela neprůjezdná.

S dílčími omezeními provozu na dálnici však musí řidiči počítat i během dne, a to jak v sobotu, tak i v neděli. Harmonogram prací je nicméně naplánován tak, aby nezbytná omezení co nejméně poznamenala jak odjezd Pražanů na víkend, tak i následný návrat.

Částečná uzavírka má začít v sobotu hodinu před polednem, a to uzavřením jednoho ze dvou jízdních pruhů ve směru na Prahu. Hodinu po poledni se přidá i uzavření jednoho pruhu ve směru na Příbram a Strakonice. V režimu 1/1 se pak bude jezdit až do sobotní 19. hodiny, kdy dojde na úplnou uzavírku.

Ta má trvat 14 hodin: do nedělní deváté hodiny. Pak se počítá s tím, že úplná uzavírka opět přejde v uzavírky částečné. Ve směru na Prahu má provoz jedním jízdním pruhem trvat do 14. hodiny, v opačném směru až do hodiny 18. Pak už by se mělo definitivně jezdit v režimu 2/2 – tedy bez omezení.

close Objížďka mostu na D4 u Řitky. info Zdroj: archiv Krajského úřadu Středočeského kraje zoom_in

Krajský úřad v pátek nabídl i informace o stanovených objízdných trasách. „Ve směru od Prahy je objížďka naplánována následovně: na exitu 9 u Jíloviště se sjede z D4 na Klínec, Líšnici, dále na Čisovice a odtamtud zpět na D4 exitem na 18. kilometru u Mníšku pod Brdy. V opačném směru od Strakonic do Prahy auta opustí D4 u Mníšku (exit 18), pak budou pokračovat na Čisovice – a na D4 se připojí už na exitu 14 u Řitky,“ napovídají motoristům krajské webové stránky.