Jeřáb na hrázi

Využívat služby jeřábníka budou zájemci moci vždy od osmé hodiny do 17.30 (s půlhodinovou přestávkou po poledni). Vylovit si mohou nechat plavidla až do hmotnosti 3,5 tuny; široká do tří metrů a dlouhá do 8,5 metru, Platí to ale pouze pro ty kapitány či majitele, kteří se včas zaregistrují. A na to už je nejvyšší čas: závazné přihlášky se na e-mailové adrese dispecink@pvl.cz budou přijímat už jen pár hodin: nejpozději do neděle.

„Závazné vyjádření zájmu o vytažení plavidla musí obsahovat jméno a příjmení, typ plavidla, jeho rozměry, evidenční číslo a kontakt: telefon, e-mail,“ upozornil Hugo Roldán z centrály státního podniku. „Případné telefonické dotazy zodpoví centrální vodohospodářský dispečink na telefonních číslech 257 329 425 nebo 724 067 719,“ doplnil.

Ilustrační foto.
Po řekách až do Hamburku. Na jeden zátah

Pro uživatele lodí nicméně nejde o nic neznámého; toto lovení z vody ve chvíli, kdy hladina poklesla tak, že nelze provozovat zdvihadlo pro sportovní plavidla a zlepšení není na obzoru, už firma nabízela loni – a setkalo se s až nečekaným zájmem. Majitelé plavidel tedy vědí: sami si musí zajistit plynulý odvoz z hráze; skladování lodí není možné. Nelze také zajišťovat demontáž stěžně (to musí být hotovo před vyzvednutím).

Více vody na Slapech

Více času na přípravy k zazimování mají vlastníci a uživatelé rekreačních lodí na Slapech. I tam bude klíčový poslední víkend v září – není se však nutné předem kamkoli nahlašovat. Na sobotu 29. a neděli 30. září oznámilo Povodí Vltavy zvýšení hladiny. Ta se zvedne minimálně na kótu 270,1 metru nad mořem, což usnadní zazimování plavidel a jejich vytažení z vody.

Ilustrační foto
Kraj proplácí jízdné. Jak si říci o peníze?