Předpokládaný termín se ze sklonku léta letošního roku posunul na srpen 2019. V pátek o tom informovalo středočeské hejtmanství. Se zdůvodněním krajských silničářů, že posuny souvisejí se změnou požadavků města.

Na rekonstrukci kraj spolupracuje právě s městem, jež se podílí na finančním vypořádání stavby kanalizace. Kanalizace se stala jedním z problémů, když se ukázalo, že plány jejího umístění neodpovídají skutečnosti. Patálií ale bylo víc, upozornil náměstek ředitele středočeské správy silnic Aleš Čermák.

„Město navíc měnilo během probíhajících stavebních prací své požadavky, ať už šlo o zvýšení kapacity kanalizace, výměnu vodovodu či o jiné zábradlí. To vše pak časový průběh stavby komplikuje,“ vysvětlil Čermák souvislosti narušení harmonogramu. Další zádrhel ještě představovalo problematické podloží komunikace.

Největší zdržení však podle kraje přinesly dodatečné změny v projektu vyžádané radnicí. Kvůli navýšení kapacity dešťové kanalizace se muselo znovu projednávat územní rozhodnutí – a práce na stavbě se zastavily od loňského prosince do letošního května. Pak přišel požadavek na výměnu vodovodu.

Když se zpoždění nasčítala, vypadalo to na ukončení projektu v polovině června příštího roku, uvedl v pátek radní pro oblast dopravy František Petrtýl (ANO). Zdá se však, že pracovat se ve Vrážské ulici bude ještě během letních prázdnin. Nově se počítá se zprůjezdněním průtahu Černošicemi na konci srpna – a kompletní dokončení se vším všudy se plánuje na říjen.

„Vzhledem k tomu, že stavba nemůže pokračovat přes zimní období, musí být stavební práce opět zastaveny – a obnoveny by měly být na jaře,“ vysvětlil Petrtýl, že tentokrát zdržení souvisí se zimní pauzou.