Holčička se podle maminky Barbory měla původně narodit až za dva dny, ale lékaři rozhodli jinak. „Do porodnice jsem nastoupila už osmadvacátého prosince, kdy bylo rozhodnuto, že mi porod vyvolají. Na vyvolání ale miminko nereagovalo a počkalo si na Nový rok. První bolesti se sice už dostavovaly celé čtyři dny, ale k porodu se vše začalo chystat až o Silvestru okolo desáté hodiny večerní. Vše proběhlo přirozenou cestou a v pořádku,“ dodala maminka.

Středočeští hasiči řešili na přelomu roku rekordní počet událostí za posledních pět let.
Hasiči řešili na přelomu roku rekordní počet událostí za posledních pět let

Na Patricii se kromě tatínka a dalších příbuzných doma těší dvě starší sestřičky, sedmiapůlletá Ema a čtyřletá Zuzanka. „Zuzanka se také narodila v Mělníku a Emička v Praze. Máme všichni z Patricie velkou radost, přece jen dcerky už jsou odrostlé a mně už miminko celkem chybělo,“ říká trojnásobná maminka a dodává, že miminko je od prvních okamžiků života velký jedlík. Společně žijí s rodinou v domě v Malém Újezdu na Mělnicku.

Mezi prvními gratulanty je i středočeská hejtmanka Petra Pecková, která o události informovala krátce po narození miminka na svém Facebooku a Twitteru Středočeského kraje. „Ať je zdravá, šťastná a spokojená a ať vyrůstá v láskyplně rodině a má krásný život. Pokud budou maminka i holčička v pořádku, v pondělí 2. ledna předáme dárky, které dostává každoročně první miminko kraje,“ vyjádřila se hejtmanka.