Třebaže situace byla ve Středočeském kraji zjevně příznivější než ve středu ve čtvrtek i ve středu, policisté dopoledne upozorňovali na ledovku na silnici II/118 u Kladna a také na přetrvávající ledovku nedaleko Nového Strašecí na Rakovnicku – na silnici II/237 u obce Ruda. Na Rakovnicku se ledovka objevila také v lesním úseku mezi obcemi Senec a Hvozd.

Na vozovkách však nečíhala nejen namrzající voda. Třeba na hlavní silnici I. třídy číslo 7, která je pokračováním dálnice D7, u obce Kutrovice na Kladensku řidiče mířící od Slaného na Chomutov překvapila ztracená traverza. Na Berounsku se auta mířící od Berouna směrem na Plzeňsko musela na kilometru 39,5 vyhýbat sražené srně. A na dálnici D1 ve směru jízdy na Brno se zase v okolí 25. kilometru vyskytovali chodci, kteří na dálnicích nemají co pohledávat, a tak by je tam málokdo očekával. Zřejmě nejvážnější nehodou pátečního dopoledne se stala havárie na dálnici D4; u Mníšku pod Brdy na kilometru 18,2 vyjelo osobní auto mířící od Prahy k Příbrami do příkopu a bylo nutné postarat se o vyproštění.

Pro řidiče stále platí, že je třeba jezdit s ohledem na fakt, že se nacházíme uprostřed zimy. V sobotu odpoledne se má mírně oteplit – mnohde se však očekává i déšť. Hlavně večer a v noci by tak opět mohlo být kluzko, nicméně Český hydrometeorologický ústav zatím výstrahu nechystá. Zásadnější změna se očekává v poslední den roku: nedělní silvestrovské oslavy by mělo provázet spíše jarní počasí. Což se týká jak teplot, tak možnosti přeháněk.