Nehoda linkového autobusu se neobešla bez zranění, při havárii se poranilo 15 lidí, z toho tři musel transportovat záchranářský vrtulník.

Pro lidi na Kolínsku se jedná o známou trasu. „Tím autobusem docela často cestuji. Je to i místo, kudy často jezdím autem. Zvláštní pocit," řekl Libor Hrejsemnou k neveselým událostem, které se na místě odehrály. Podle něj si člověk těžko umí představit, že v havarovaném autobuse mohl sedět sám, kdyby se den odehrával jinak.

Jedna z obyvatelek, která žije poblíž konce obce Doubravčany, nám řekla, že slyšela hlavně sirény. „Po nehodě jezdilo hodně sanitek, dokonce i tři helikoptéry," ukazuje seniorka na pole, kde byli hasiči, záchranáři a další lidé, kteří na místě pomáhali. Nyní už je na poli pouze brázda a několik součástek, které z autobusu po nárazu odletěly.

Policejní vyšetřování

Jak řekla mluvčí kolínských policistů Martina Fejfarová, příčinu nehody policisté zatím vyšetřují. „Nyní budeme zjišťovat, zda na nehodu neměl vliv technický stav autobusu, pravděpodobně budeme přibírat znalce odboru dopravy podle toho, jak se bude vyvíjet vyšetřování," řekla.

Dopravní společnost, která autobus vlastní, odmítla nehodu zatím jakkoliv komentovat.

Čtěte také: Na Kolínsku havaroval autobus, záchranáři ošetřili 15 zraněných