Účastníci setkání uctili památku obětí minutou ticha – to však nebyl jediný středočeský ohlas ostravského masakru. Ještě během dopoledního programu setkání starostů jednal se svými spolupracovníky o zajištění bezpečnosti ve středočeských nemocnicích krajský radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk (ANO).

„Podobným ojedinělým excesům se dá zabránit těžko,“ řekl Bezděk Deníku. Byť se se shoduje s hejtmankou Jermanovou, že takzvané ochraně měkkých cílů kraj věnuje mimořádnou pozornost – a preventivní opatření se přijímala už v minulosti. Zavádět v nemocnicích „rentgeny“ jako na letišti nebo u soudu však podle hejtmanky není řešení.

Bezděk však naznačil, že v sedmi krajských nemocnicích se nějaká nová opatření zřejmě přijímat budou. Mají zabránit tomu, aby po lůžkových odděleních volně nechodil kdokoli a kam se mu zlíbí. „Důležitá je také evidence, kde se nachází personál; i ten chceme chránit,“ poznamenal radní. Jiná je podle něj situace v případě ambulancí: tam nelze zabránit tomu, aby kdokoli přišel s čímkoli. „Jedině můžeme důsledně proškolit personál, jak se v takových situacích chovat,“ řekl radní.“