Členové místního spolku houbařů se nedali odradit suchem, které v posledních týdnech panuje, 
a rozjeli se hledat houby téměř po celých Čechách. Jejich úsilí se vyplatilo. Přivezli na 150 druhů, které mohli představit houbařské veřejnosti. To je vzhledem k aktuální situaci úctyhodný počet, když hodně rostou, vystavuje se 300 druhů 
i víc.

Na výstavě bylo možné zastihnout Anna Švecovou
 z České mykologické společnosti a Daniela Kvasničku, místopředsedu Spolku houbařů Poděbrady. Oba byli připraveni poskytovat návštěvníkům zároveň poradenskou službu. Jenže suchem způsobený nedostatek hub tuhle činnost překazil. A tak došlo pouze na teoretické dotazy, například jak poznat jedlé holubinky.

Ochutnávací pravidlo

„U holubinek platí ochutnávací pravidlo. Jediná jedovatá holubinka je vrhavka, a ta je tak pálivá, že se člověk nemůže splést. Všechny ostatní holubinky jsou buď palčivé, a pak jsou nejedlé, nebo nepálí a můžete je jíst. Důležité je poznat holubinku od ostatních hub. Když jí kousek vyrýpnete, netrhá se do vláken, ale má hladký, takzvaný jablkovitý lom," vysvětluje Anna Švecová.

Zmíněné ochutnávací pravidlo však platí pouze u holubinek, nikoli u ostatních hub: „Pozor! I ty nejjedovatější houby jsou sladké!" varuje Anna Švecová.

„Výstava mě zajímá, na houby chodíme s manželem často, hlavně v jižních Čechách. Letos v létě se našlo dost hub, křemenáčky, lišky, ryzec i klouzek, máme nasušené dvě sklenice," řekla Táňa Hottmarová z Poděbrad.

Poděbradský spolek houbařůMá nyní čtyřicet členů na rozdíl od zakládajících osmi před dvěma lety, což svědčí o rostoucím zájmu o houbaření. „V létě chodíme do lesa, v zimě pořádáme  přednášky vedené předními českými mykology, nabízíme  i poradenskou činnost," řekl o činnosti spolku Daniel Kvasnička.

Čtěte také: Houbařskou sezonu může zachránit deštivé počasí