Poslední jednání ohledně této věci se podle ředitele nemocnice Stanislava Holobrady konalo v pátek 22. ledna. V příbramském babyboxu našli holčičku.

„Jeho závěrem je dohoda, že nemocnice převezme nový babybox 2. února a uloží jej do doby jeho instalace po dokončení rekonstrukce porodního komplexu, tj. křídla D4 nemocniční budovy, v němž je umístěn dosavadní babybox. Provoz tohoto stávajícího babyboxu bude zabezpečen i v průběhu rekonstrukce budovy," vyjádřil se Stanislav Holobrada s tím, že stavební práce zasáhnou celé křídlo D4, a nemocnice proto logicky považuje za rozumné instalovat nový babybox včetně technického zabezpečení až po jejich skončení.

Před nemocnicí bude v úterý v poledne zakladatel babyboxu Ludvík Hess i Zdeněk Juřica s babyboxem nové generace, na jehož zhotovení přispěl i mecenáš Pavel Hlaváček a jeho firma.

„Všechny jsem v dobré víře pozval na otevření. Předvedeme schránku v plné kráse, ze všech stran, bohužel, protože nebude ve zdi nemocnice. Příbramský babybox pomohl vstoupit do života třem děťátkům, proto bych neriskoval jeho vyřazení ani na den," připomíná Hess případy, kdy v lednu v roce 2011 a v lednu a únoru 2012 zachránil příbramský babybox chlapečka (více zde) a dvě holčičky (čtěte zde) a (čtěte zde). Do provozu byl uveden v září roku 2008.

Momentálně je v České republice zřízeno 68 babyboxů, jejich dvířky vstoupilo do života 131 dětí.