„Nyní záleží na tom, zda budou zastupitelé souhlasit s prodejem," řekl starosta města Jiří Kahoun s tím, že každý z nich již měl možnost se s projekty seznámit na rozšířeném zasedání Rady města. Tam totiž smějí také zastupitelé.

Podle starosty se bude na zasedání zastupitelstva diskutovat o tom, který z návrhů je pro prostory bývalého sanatoria vhodnější. Připustil však, že může nastat situace, kdy se zastupitelům nebude zamlouvat ani jeden z návrhů. Pak by prý muselo město vydat novou výzvu k podání nabídek.

Současné vedení města vydalo v prvním čtvrtletí tohoto roku výzvu, která se vztahovala nejen na prodej, ale také na případný dlouhodobý pronájem. Černokosteleckým jde hlavně o to, aby byl objekt využívaný. Součástí nabídek v každém případě musel být závazek rekonstrukce hlavní budovy objektu, tedy budovy s číslem popisným 444.

'Čekat není moc na co'

Zatímco bývalé vedení města tvrdilo, že je důležité najít vhodného zájemce a s prodejem areálu sanatoria není kam spěchat, současný starosta Jiří Kahoun již v loňském roce podotkl, že čekat není moc na co. Podle jeho slov se areál bývalé zemské nemocnice, která již několik let chátrá, musí prodat za nějaké rozumné peníze a také za rozumným účelem.

Představa vedení města byla prodat tento areál a mít v části domov pro seniory s pečovatelskou službou a v další části například byty. „Prostě něco, co má smysl," zjednodušil Jiří Kahoun.

Čtěte také: V Kostelci potřebují peníze, město prodává kdysi věhlasné sanatorium