Kladno

Například na Kladensku pořádá řadu táborů volnočasové středisko Labyrint. To nabízí dětem celkem osm možností, kam vyjet. S Labyrintem se děti podívají dokonce až do Německa. Skoro všechny tábory už ovšem hlásí téměř plno. Středisko nabízí také osm příměstských táborů, jejich tématem je například věda nebo plážové sporty.

V Hradečně byla nalezena mrtvá žena, zřejmě ji zavraždil syn.
V Hradečně byla nalezena mrtvá žena, zřejmě ji zavraždil syn

Beroun

Velký zájem o letní tábory registrují také ve středisku volného času Domeček Hořovice. Na většinu táborů je plno, pár volných míst zbývá jen v těch příměstských. Rodiče tak mají šanci své ratolesti přihlásit jen v případě, že některé ze zapsaných dětí krátce před odjezdem třeba onemocní. „Zájem o tábory je pořád stejný, to se nemění. Změnila se ale věková kategorie, děti od šesté a sedmé třídy už jezdí minimálně. Je složitější vymyslet program, který by je zaujal," řekla ředitelka Domečku v Hořovicích.

Ilustrační foto
Nad budoucností koupaliště visí otazník

Rakovník

Na Rakovnicku mohou děti a jejich rodiče vybírat nejen z táborů příměstských, ale i těch tradičních, kde se ještě stále spí ve stanech. Takový nabízí například Letní pionýrský tábor U zbořeného mlýna v Krtech u Jesenice. Příměstské tábory pro děti pořádá například Dům dětí a mládeže v Rakovníku, zatímco jeden z táborů bude zaměřen na keramiku, druhý děti zavede mezi Šmouly. V Rakovníku pořádají také dětský modelářský tábor. Děti se naučí modely stavět, ale také řídit je.


Muzeum T. G. M. v Rakovníku zase letos vyhlašuje už šestý ročník příměstského táboru, letos je na programu putování Po stopách Golema.
„Letos se chceme zaměřit na židovské pohádky, takže i naše výlety budou vždy souviset s touto tématikou," informovala Kateřina Blažková, která tábor zajišťuje. A jak je to na táborech s mobilními telefony? S mobily u dětí prý mají v Rakovníku jen dobrou zkušenost. „Jelikož se jedná o starší děti, které jsou navíc v dobré partě svých kamarádů, mobil slouží jen pro kontakt s rodiči. Ale při plnění úkolů na ně děti rády zapomenou," dodala Kateřina Blažková.

Ilustrační foto.
Podvodní opraváři mámí z důchodců peníze

Příbram

Také na táboře v Nadějkově na Příbramsku mají děti mobily povolené, avšak nemají možnost si je dobíjet. Z Příbrami se dá vyrazit na mnoho táborů. Například v rekreačním středisku Hrachov organizují hudební, filmový, adrenalinový, výtvarný, modelingový, taneční či robotický tábor.

Jezdci ve skateparku opět předvedli dechberoucí triky.
Stavba nového skateparku začne v létě