Záznam hygieniků připomíná znečištěnou podlahu v kuchyni a umývárně nádobí s napadanými zbytky potravin v hůře přístupných místech, starou zaschlou špínou a viditelnou vrstvu staré mastnoty. Stejný pohled nabízely i dřezy, digestoř, lednice – ale také pracovní plochy. V umývárně nádobí se navíc našla plíseň. Dobře nedopadla ani kontrola skladovaných potravin: v lednici i mrazáku byly jak prošlé věci, tak i potraviny neznámého původu bez jakéhokoli označení.

Hygienické kontroly se ovšem nyní nezaměřují pouze na návštěvy stravovacích provozů v rekreačních oblastech. Potvrzuje to výsledek kontroly na Berounsku, kde hygienici zaznamenali obdobná pochybení. V tomto případě šlo restauraci, která se specializuje na přípravu asijských pokrmů. Tam se ovšem hygienici vypravili nikoli podle plánu kontrol, ale na udání; na základě podnětu spotřebitele.

Zaznamenali nepořádek, špínu – a pohled do některých zákoutí je velmi překvapil. Zvlášť suterén páchnoucí zatuchlinou a na některých místech i s viditelnou plísní, kde pozornosti kontrolorů neunikly poškození podlahy i výmalby stěn, stejně jako špína a pavučiny na oknech. Především však v těchto místech, které jako sklad vůbec neměly sloužit, ležely potraviny přímo na zemi – a to společně s dalšími věcmi různého charakteru. Vedle jídla tam byly pneumatiky, lyže, stropní svítidla i lepidlo na dlaždice. V samotné provozovně pak hygienici odhalili ještě nedostatky v označování polotovarů a rozpracovaných pokrmů.

Také v tomto případě došlo nejen na pokutu, ale také na opakovanou kontrolu, při níž se hygienici přesvědčili, že už je uklizeno.