Sobota, přesněji její večerní finále, slibuje netradiční zážitky díky programu Hradozámecké noci. Vedle prohlídek v netradičním čase – často i s odemčením jindy nepřístupných prostor – nabídne kostýmované výstupy, filmová promítání, tvůrčí dílny a další netradiční akce. To vše nejen na hradech a zámcích; zapojen je i klášter Sázava.

Jak se automobilce Laurin & Klement dařilo v roce 1908 vítězit doslova v každém závodu, na jehož start postavila některý ze svých speciálů, prozrazuje výstava nazvaná Vítězství plná prachu: 1908. V mladoboleslavském Škoda Muzeu představuje nejen získané vavříny, ale i to, jak se úspěchy promítaly do hospodaření firmy. Zatímco výstavu o autech, jejichž posádky přivážely zlaté věnce ze závodních okruhů i tehdy populárních jízd spolehlivosti, bude možno navštívit až do 12. října, otálet by určitě neměli ti, kteří se chystají do Slaného na výstavu Krásná místa naší vlasti. Působivé snímky Ladislava Rennera (jehož fotografie se využívají na billboardy a pracují s nimi také tvůrci materiálů pro veletrhy cestovního ruchu nebo vydavatelé kalendářů) budou v tamější Knihovně Václava Štecha k vidění už jen do 5. září.

Lákadlem je i Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře, nabízející vedle dlouhodobých expozic a výstav i jednorázové programy. Po úterním koncertu skupiny Žlutý pes v rámci Kulturního léta GASK lze nyní pozvat na sobotní odpoledne, kdy se od 15 hodin koná poslední ze čtveřice letních komentovaných prohlídek někdejší jezuitské koleje.

Do pátku je také možné zúčastnit se facebookové soutěže Středočeské centrály cestovního ruchu s počítačovou hrou Kingdom Come: Deliverance a festivalem Soundtrack Poděbrady (kde zvuk ze hry zazní v koncertním provedení).