Ukazuje to přehled, který zveřejnil organizátor dopravy Ropid na svých facebookových stránkách. Drtivá většina nových šedočervených strojů je standardní délky, tedy od 11 do 14 metrů. Pouze 16 vozů spadá do jiné délkové kategorie.

Více jak polovina nových autobusů dorazila do Prahy a Středočeského kraje z Vysokého Mýta ze závodu společnosti Iveco. Celkem šlo o 62 autobusů. Na druhém místě v pořadí značek byla Setra s 28 autobusy, třetí MAN se 14 vozidly.

Spanilá jízda skútrů Vespa centrem Prahy.
Motocykly a skútry budou moci v Praze využívat pruhy pro autobusy MHD

Nejvíce nových autobusů loni pořídil dopravce ČSAD Benešov (19 autobusů), následovaný OAD Kolín a Arrivou City. Z tohoto pořadí i vyplývá, že nejvíce nových autobusů z nákupů v loňském roce jezdí v Praze, na Benešovsku, Nymbursku a Kolínsku. Všechny nové autobusy jsou vybaveny podle nových standardů PID, které znamenají kromě jednotné barvy karoserie i možnost platby jízdenku kartou či klimatizaci.

Přísun nových autobusů bude probíhat i letos. K další velké modernizaci dojde od prosince 2024, kdy začnou jezdit dopravci podle nových smluv. Soutěže aktuálně probíhají.