V těchto dnech bude z Prahy vyrážet různými směry. Umožní to návštěvu rozmanitých cílů: památek, muzeí i přírodních zákoutí. Pojede podle speciálního jízdního řádu, nicméně z pražského hlavního nádraží vyrazí vždy kolem deváté hodiny. Souprava je výjimečná, jízdní řád mimořádný, nicméně jízdné tradiční: platí zde tarif PID i Českých drah a One Ticket.

Budete mít za necelý měsíc volno a už nyní vymýšlíte, kam se vypravit s dětmi či vnoučaty? Pro úterý 11. července nabízí Cyklohráček jízdu do Čerčan; mimo jiné přes Vrané nad Vltavou, Jílové u Prahy a Týnec nad Sázavou.

S možností vystoupit třeba k návštěvě naučné stezky na Medníku, prohlídce žampašského viaduktu, hradu a zříceniny či různě zaměřených muzeí včetně Automuzea Svět škodovek.

O dva dny později se pojede přes Beroun do Rakovníka, kdy lze cestou využít třeba příležitosti k návštěvě památek včetně zámku Nižbor s připomínku Keltů, hradu Křivoklát či Hamousova statku; příznivce železnice pak jistě potěší ČD Muzeum v Lužné u Rakovníka.

Celkem je připraveno 14 výletů, které budou směřovat také do Dobříše, Doks, Jičína, Kácova, Kralovic u Rakovníka, Mšena, Roztok u Křivoklátu a Rožmitálu pod Třemšínem. Cílů je méně než 14 – některé trasy se tedy budou opakovat.