Helikoptéra transportovala do nemocnice v Praze 45letého muže, jemuž podle prvotních zjištění způsobil vážná zranění 20letý muž, který ho opakovaně praštil pěstí do hlavy. „Ve věci kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to výtržnictví a ublížení na zdraví, za což podezřelému hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky,“ uvedla v sobotu mluvčí středočeské policie Michaela Richterová.

Bez zásahu záchranářů se taktéž před půlnocí neobešel ani požár se zhruba dvoumilionovou škodou v Kralupech nad Vltavou-Lobečku, kde hořelo na ubytovně. Šestadvacetiletý muž se lehce popálil, když se snažil zlikvidovat plameny na pokoji v prvním patře; ty měla na svědomí nesprávná manipulace s pyrotechnikou. Nikdo další k úrazu nepřišel.

Jde však jen o dvě z bezmála pěti stovek událostí, které středočeští policisté řešili během posledního dne starého roku a prvních hodin toho nového. Silvestrovských událostí bylo podle informací Richterové téměř tři sta – a od půlnoci do rána k nim přibyly ještě dvě stovky dalších. „Nejčastěji policisté vyjížděli kvůli narušení občanského soužití či rušení nočního klidu, kdy se jednalo o 76 takových oznámení,“ uvedla mluvčí.

Dále bylo podle jejích slov třeba častěji řešit fyzická napadení či asistovat na místě požárů. Počet nahlášených dopravních nehod se přiblížil šesti desítkám. „Naštěstí se obešly bez vážných zranění,“ poznamenala Richterová.