O závodech, jejichž úterní výsledky se staly i nominací na policejní mistrovství republiky, které se bude konat na podzim, informovala v pátek 21. června Eva Hašlová z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ.

Připomněla, že vedle kolegů z různých útvarů ve středních Čechách přijeli i příslušníci Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy Policejního prezidia ČR. Dohromady se ve střelbě utkalo bezmála 70 závodníků. A závodnic; ani ženy nechyběly.

„Hlavní stavitel Petr Frinta s instruktory Školního policejního střediska v Sadské připravili šest stanovišť, kde si přihlášení účastníci mohli prověřit taktické myšlení, bezpečnou manipulaci se zbraní, rozhodování v náročných situacích, ale především střelecké dovednosti,“ shrnula Hašlová, co všechno museli účastníci předvést při střelbě na pevné i pohyblivé terče.

S tím, že rozhodovala nejen přesná muška, ale také rychlost; rozhodující byl i čas splnění jednotlivých disciplín. „Střelecké situace byly zaměřeny na rozvoj dovedností v ovládání služební zbraně a schopnosti hodnotit situace při služebním zákroku,“ připomněla Hašlová.

Lákadlem pro účastníky přeboru se stala i ukázka nových zbraní. Ty si na čelákovické střelnici mohli po skončení soutěže i vyzkoušet.

Výsledky přeboru středočeské policie ve střelbě z krátké služební zbraně

Kategorie mužů:
1. mjr. Petr Frinta – odbor služby pořádkové policie
2. kpt. Jan Hulík – školní policejní středisko
3. nprap. Pavel Hůlka – školní policejní středisko

Kategorie žen:
1. pprap. Lucie Drábková – Obvodní oddělení Praha-venkov: Východ
2. prap. Eliška Málková – oddělení pobytových agend
3. prap. Jana Blechová – Obvodní oddělení Beroun

Zdroj: Policie ČR