Neobešlo se to beze škod: jen do půl šesté odpoledne byli hasiči v kraji voláni ke třem desítkám zásahů souvisejících s aktuálním počasím – především se jednalo o čerpání vody ze zatopených sklepů či dalších níže položených míst a odstraňování spadlých stromů, které se v rozmočené zemi vyvrátily.

Podle poznatků hasičů živly udeřily nejhůř – alespoň tedy v první vlně – na Praze-západ (kde byly postiženy zvláště Štěchovice, Černošice, Hradištko, Lety, Čisovice, Mníšek pod Brdy, ale i Vestec) a na Berounsku (tam se zásahy kumulovaly zejména v oblasti Hlásné Třebaně a Mořinky). Na Mladoboleslavsku hasiči zasahovali u dvou případů. "Oba to byly spadlé stromy, jeden z nich byl v obci Kováň, druhý v obci Kochánky,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Nehodáři dopravní policie pak mohli ještě doplnit: také Příbramsko i východní cíp Kladenska nezůstaly ušetřeny. Zvláště na Příbramsku následně mohli více než přikývnout i hasiči: Krásná Hora nad Vltavou, Nová Ves pod Pleší, Malá Hraštice, Velká Lečice, Mokrovraty…

Na Praze-západ dokonce musela být kvůli sesuvu kamení s bahnem uzavřena frekventovaná silnice druhé třídy podél Vltavy v tradičním problémovém úseku Štěchovice – Davle. Byť už se zdálo, že po letech sanačních prací na skalním masivu by tato silnice mohla být konečně bezpečná, suť z rozmoklého svahu pronikla i ochrannými sítěmi – a řidiči se opět museli vydat na objízdné trasy; autobusy příměstských linek 338, 360, 361, 390 nevyjímaje.

Díky nasazení smykového nakladače a další techniky poté, co se počasí umoudřilo, se podařilo sesuv odklidit – a už před soumrakem, v osm večer, se potvrdily předpoklady zástupců krajské správy a údržby silnic, že průjezd bude volný ještě během čtvrtečního večera. Byť je třeba nadále počítat s kluzkou vozovkou.

Ještě předtím však komplikace na této silnici II/102 vpodvečer následovaly kvůli pomalé jízdě v dešti i dále na jih směrem na Slapy, kde se se navíc vytvořila kolona před nehodou. Policisté také po čtvrté odpolední uzavřeli silnici třetí třídy na Příbramsku, a to mezi obcí Dražetice a vesnicí Chramiště u Nového Knína. Na vině byla deštěm podemletá komunikace, na níž se propadla vozovka u obce Borotice.

S počasím má zřejmě souvislost i série dopravních nehod, jež se odpoledne staly v obou směrech dálnice D4 poblíž Prahy. Bouračky, jež omezily provoz v obou směrech, se v dešti staly poblíž Prahy rovněž na dálnici D7; na jejím devátém kilometru u Buštěhradu na Kladensku; ve směru jízdy od Prahy na Slaný se zde dokonce střetlo osobní auto se spadlým stromem. Ano – na dálnici! Ve směru od Slaného k metropoli dočasně omezila průjezd také nehoda na kilometru 7,9 poblíž Makotřas při pomezí Kladenska a Prahy-západ.

Ostatně – rovněž na Pražském okruhu doprava v silném dešti výrazně zpomalila a zhoustla v kolonách (a ani zde se jízda směrem k letišti neobešla bez objíždění srážky dvou aut u obce Ořech, kde dokonce zasahovali záchranáři).