ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

Odpoledne hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) na twitteru upozornila na dárek od firmy Changhong, která poskytla 20 tisíc respirátorů N95, 200 tisíc roušek či ústenek a 400 ochranných obleků. „Distribuujeme je například vodohospodářům, dopravcům a obyvatelům Nymburska,“ uvedla hejtmanka. Výběr regionu není náhodný: společnost má závod v Nymburce a servisní centrum v Poděbradech. Krajský facebook doplňuje, že mezi příjemci jsou rovněž ambulantní lékaři.

Ilustrační foto
Zlepšit kondici firem má pomoci deset milionů

Do obcí také ve středu zamířila třetí várka dezinfekčních prostředků nakoupených krajem v celkovém objemu 60 tisíc litrů. Tentokrát kraj prostřednictvím skladu u profesionálních hasičů v Benešově předal obcím s rozšířenou působností k dalšímu rozdělení 18,8 tisíce litrů. Dalších sedm tisíc litrů dezinfekce ve středu rozváželi hasiči – jak profesionální, tak dobrovolní – na 14 distribučních míst, kde si své příděly budou vyzvedávat zástupci domovů seniorů a dalších zařízení poskytujících sociální služby.

Rovněž prostřednictvím tweetu se Jermanová ve středu pochlubila, že v úterý přišlo deset tisíc respirátorů třídy FFP2, které kraj sám nakoupil a zaplatil ze svého rozpočtu. „Půjdou do zdravotnictví a do zařízení sociálních služeb,“ konstatovala.

Svěřila se dále, že je ráda, že Ústřední krizový štáb doporučil i ostatním krajům středočeský nápad na přípravu balíčků ochranných pomůcek. Balíčky bude podle ní možné velmi rychle umístit tam, kde se objeví ohnisko nákazy.

Ilustrační foto.
Kritiku kvůli zásobování lékárníků rouškami kraj odmítá

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník