„Naši pracovníci je obvolávají, přičemž jim řeknou, kdy a kam si mají přijít,“ konstatovala. Zájemce o dodávky z řad poskytovatelů sociálních služeb současně vyzvala, aby se nehrnuli předčasně. Ničemu by to nepomohlo – ani jim samotným. Stejně tak nemá smysl, aby přicházel s nataženou rukou kdokoli, kdo není pozván.


Tento způsob podle hejtmančiných slov nejen usnadní organizaci (zajistí například klid na podepsání předávacího protokolu), ale také je v souladu s aktuálními bezpečnostními pravidly žádajícími, aby se na jednom místě současně sešel co nejmenší počet lidí.

Kolem šedesáti roušek na organizaci 

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE


Během pondělka kraj rozděloval 7655 roušek získaných v noci ze skladů Správy státních hmotných rezerv domovům seniorů a dalším poskytovatelům sociální péče – ať už jde o jeho vlastní příspěvkové organizace, či instituce jiných zřizovatelů. Dostalo se na 119 poskytovatelů sociální péče bez rozdílu zřizovatele, kteří jsou evidováni v krajské síti. Na každou organizaci vyšlo kolem 60 roušek. „Konkrétně jde o služby sociální péče v pobytové, ambulantní či terénní formě,“ poznamenala Jermanová.

Podle předpokladů by se na výdejních místech měly už brzy předávat rozdělovat podstatně větší balíčky. Rozsáhlá dodávka ochranných prostředků se očekává ve čtvrtek.

Místa, kde kraj přerozděluje roušky

- Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov
- Oblastní nemocnice Kladno
- Oblastní nemocnice Kolín
- Nemocnice Kutná Hora
- Klaudiánova nemocnice Mladá Boleslav
- Oblastní nemocnice Příbram
- SOŠ a SOU Beroun-Hlinky
- Integrovaná střední škola technická Mělník
- SOŠ a SOU Nymburk
- Střední zemědělská škola Brandýs nad Labem-Stará Boleslav
- SOU potravinářské Jílové u Prahy
- Integrovaná střední škola Rakovník

Zdroj: Jaroslava Pokorná Jermanová, hejtmanka Středočeského kraje

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník